V průběhu března až května měly všechny děti v atletických přípravkách v republice možnost soutěžit v předem určených disciplínách letošního již druhého ročníku Atletika pro děti.

TJ Jäkl Karviná - oddíl atletiky, ve spolupráci se ZŠ Borovského, podporuje tento způsob sportování, neboť má velký význam a budoucnost pro zdravý pohybový rozvoj dětí ve městě.

Pro letošní II. ročník Kids Athletics byly vybrány tyto tři disciplíny: slalomový běh, přeskoky na žíněnce a hod medicinbalem. Nejlepší výkony všech zúčastněných atletů byly zaslány k celostátnímu vyhodnocení na Český atletický svaz (ČAS) do Prahy.

Ta atletická přípravka, která měla v celkovém součtu pořadí všech kategorií nejvíce závodníků umístěných do desátého místa, vyhrála.

Atleti karvinského Jäklu si vedli znamenitě. Objevili se hned sedmkrát ve výsledkových listinách do desátého místa. Eliška Marszalek ve své kategorii ročníku 2002 dokonce zvítězila a stala se tak letošní nejlepší atletkou této celostátní dětské soutěže.

David Staněk obsadil ve své kategorii ročníku 2000 třetí místo, Jan Pazdera (1999) pátou, Vanessa Jurásková (1999) desátou, Jakub Urban (2000) také desátou, Adam Breznen (2001) rovněž desátou a Martin Slíva (2002) do čtveřice desátou příčku.

Těchto sedm členů atletické přípravky se tedy největší měrou podílelo na zisku druhého místa v celorepublikové soutěži Kids Athletics. Prvenství získali mladí atleti z Vítkovic, do desátého místa měli devět závodníků. „Když si však uvědomíme, že atletická přípravka Vítkovic má desetkrát více členů než my, tak výsledek, kterého dosáhly naše děti, je určitě obdivuhodný,“ poznamenal atletický trenér Jäklu Jaroslav Staněk, jehož konečný výsledek karvinských dětí mile překvapil. „Upřímně jsem to nečekal, vždyť soutěže se zúčastnila hromada oddílů z celé republiky,“ ujistil Staněk.

Dětská atletika s vytvořeným projektem ČAS nabývá u dětí v České republice na zájmu a nejinak je tomu i v Karviné, která byla odjakživa minimálně v kraji atletickou baštou. Karvinská přípravka byla nedávno dokonce Českým atletickým svazem zvolena pilotní atletickou školkou ČAS. „Tohoto ocenění si velmi vážíme. Celý projekt, který byl nastartován zhruba před dvěma lety, se velice slibně rozjel a atletických školek a přípravek přibývá jako hub po dešti. A my jako Karviná nechceme zůstat stranou,“ připomněl Staněk.

V měsíci červenci byli Karvinští dokonce vyhlášeni atletickou přípravkou měsíce! To vše jasně značí, že zdravé atletické podhoubí ve městě existuje a teď jen zbývá přilákat k místní atletice kvalitní trenéry a hlavně je zaplatit, aby toto sportovní odvětví v Karviné neskomíralo, ale právě naopak se rozvíjelo. „Finance jsou jako v každé sportovní oblasti problém,“ připouští Jaroslav Staněk. Atletickému oddílu například momentálně schází čtyřistametrový tartanový ovál, aby na něm mohl pořádat různé soutěže.