HBC Hradec Králové – Intevo Karviná 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Na úvod se hosté jeli porvat o výsledek do Hradce. „Letos více než loni budeme potřebovat každý bodík. Naší snahou bude z víkendového dvojutkání vytěžit co nejvíce. Loni se nám dařilo aspoň z jednoho zápasu urvat výhru, letos to ale bude těžké. Tým omlazujeme a navíc je oslaben,“ připouští hrající kouč Karviné Martin Kurz.

V jeho kádru skončil hokejista Blatoň, odešel i Wróbel, hokejové povinnosti kolidují s těmi hokejbalovými L. Rosůlkovi, který za Intevo v minulé sezoně nastupoval celkem pravidelně. K tomu odešel do Třince kapitán Folwarczny a Tomiczek s Řehůřkem jsou vytížení pracovně, takže se neví, ke kolika zápasům budou moci nastoupit.

„Pokud se sejdeme v dostatečném počtu, nemusíme pak tolik vytěžovat naše dorostence. Ty čeká letos náročná sezona. Tým jsme doplnili o pět dorostenců, kteří ovšem ještě stále nastupují za svou věkovou kategorii, takže před každým naším zápasem už budou mít v nohách ten svůj,“ informoval Kurz. Tak tomu bylo i při výjezdu do Hradce a Letohradu.

Karvinští dorostenci nejprve zvítězili v Hradci 7:2, áčkoví hráči se už ale po druhé třetině za rozhodnutého stavu převlékali, aby ušetřili síly pro utkání mužů. Karvinští pak proti Hradci odvedli spolehlivý výkon, podpořený bojovností a nasazením. Bohužel pro ně jim takový přístup vydržel jen den.

Branky a nahrávky: 7. Novák (Hrabica), 9. Bacovský, 22. Novák (P. Chmel), 25. Bílý (Filip, Kubeš), 30. Košťál (Hrabica) – 27. J. Rosůlek (Kurz), 34. Dittmann (Kurz, J. Rosůlek), 44. Barnošák. Rozhodčí: Černý, Prudík, vyloučení: 10:7, využití: 2:3, oslabení: 1:0, diváci: 70.

Tesla Letohrad – Intevo Karviná 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)


Ačkoliv trenér Kurz upozorňoval své hráče, že do každého zápasu je třeba jít naplno a soustředit se na každý detail, neboť hrát (rozuměj bodovat) se dá s každým, o čemž se Karvinští přesvědčili právě v Hradci, druhé utkání proti papírově slabšímu Letohradu pro ně dopadlo velkým aneočekávaným výbuchem.

„Pod dojmem našeho výkonu a výsledku v Hradci a při zjištění výsledku prvního zápasu Letohradu, kterému nadělal problémy Třinec, nabyli hráči zřejmě přesvědčení, že Letohrad hravě zvládnou a nebudou pro to muset nic udělat,“ zlobil se Kurz.


Na zápas se hosté připravili mizerně. U všeho byli pozdě, nestíhali. Z dorostenců, kteří opět nejprve odehráli své utkání dorostu, už za áčko Inteva nastoupili jen dva, ostatní byli unavení. „Snažili jsme se to nějak dohrát, ale přístup byl špatný. Slušný výsledek z Hradce nám spíš ublížil, místo aby nám pomohl,“ zmínil paradox Martin Kurz.


Domácí svého soupeře nešetřili a udělili mu sedmičku, když si hned v první třetině vytvořili tříbrankový náskok. „Je to pro nás aspoň dostatečné varování do dalšího průběhu. Ke každému utkání je třeba přistupovat s maximální zodpovědností a nic nepodcenit. Je třeba si uvědomit, že každý soupeř v extralize je nebezpečný, navíc týmy, které v minulém ročníku skončily až za námi, letos spíše posílily. Tím spíš nás čeká týden co týden těžká bitva o drahocenné body. Pokud bude náš přístup podobný jako v Letohradu, skončíme na jedné ze dvou posledních pozic, a tomu se chceme za každou cenu vyhnout,“ zakončil karvinský trenér.

Branky a nahrávky: 9. Lux (M. Věchet, Kormunda), 10. Kubíček (Lux), 11. Furik (Večerník), 23. Kovář, 35. Kubíček, 37. Minařík (Adamec), 41. Dospěl (Friml). Rozhodčí: Hrazdíra, Boháček, vyloučení: 8:7, využití: 3:0, oslabení: 1:0, diváci: 60.

Karviná: D. Vašek (Barát) – Dittmann, A. Pilch, V. Pilch, Zaremba, Ondrek, M. Vašek, Pala – J. Rosůlek, Kurz, Zbořil – M. Kubica, Novotný, L. Kubica – Kanaloš, Malík, Barnošák. Trenér: Martin Kurz.