II. liga žen: Sokol Karviná – HSK Vlčnov 26:28 (14:18)

Karviňanky chtěly do soutěže odstartovat vítězstvím, avšak vstup do zápasu zvládl mnohem lépe Vlčnov, který zpočátku vedl tříbrankovým rozdílem 3:6. Sokolky bojovaly, dostávaly se do vyložených pozic, jenže je neproměňovaly. Proto vedl nadále Vlčnov, jenž narozdíl od Karviné s přehledem využíval brejkových situací.

Sokol nabral v průběhu poločasu hrozivé manko 5:12, ale stáhl jej. Do branky naskočila Fridrichová a s ní v zádech začaly domácí házenkářky soupeře dohánět.

Zlepšily obranu, a to hlavně ve druhé části, ovšem před brankovištěm hostů už to tak slavné nebylo. Gólmanka Vlčnova se také předháněla v dobrých zákrocích. Sokol se nevzdával. Stav 22:26 dokázal srovnat, ale koncovku prošvihl a soupeřky z brejku vsítily rozhodující góly.

Karviná: Kráslová, Fridrichová – Klosová 10, Kovařová 4, Hudečková 3, Hrdinová 2, Rementačíková 2, Strachová 2, Baronová 1, Polachová 1, Nolčová 1, Feberová, Šlachtová. Trenér: Stanislav Feber.

I. liga mladších dorostenek: Sokol Karviná – SHK Vlčnov 21:23 (9:11)

Také karvinské dorostenky měly v zahajovacím kole soupeře z Vlčnova a povinnost jim velela vyhrát. Nestalo se tak. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, dříve se však probudily hostující hráčky, které vedly 5:1.

Sokolky zpřesnily přihrávky a dotáhly se narozdíl gólu – 6:7. Obě strany pak produkovaly agresivní přímočarou házenou a soupeři nic nedarovaly. Poločas vyzněl o něco lépe pro hosty, kteří šli do kabin s mírným náskokem.

Ani výkon domácího družstva po změně stran nebyl nikterak špatný, jenže slabší koncentrací dovolily Sokolky soupeři vzdálit se na větší rozdíl a ten už doháněly marně. Tlak Sokola v závěru zápasu s sebou přinášel i mnoho technických chyb, které jej brzdily v honbě za vyrovnáním.

Ačkoliv dobře zachytala golmánka Madziová, která svými zákroky podpořila obětavou práci obrany, na výhru ani na remízu to stejně nestačilo.

Karviná: Madziová, Provázková – Synková 6, Kroulíková 4, Wilczková 3, Šulcová 3, Pawlasová 2, Wojaczková 1, Teichertová 1, Adamusová 1, Polehlová, Krumplovičová, Koudelková, Baronová. Trenéři: Radek Kroulík a Pavel Wilczek.

Václav Pastor