Baník OKD Karviná – Dukla Praha 30:20 (16:9)

Před utkáním uctili všichni přítomní v hale památku vynikajícího slovenského trenéra Ivana Hargaše, jenž skonal koncem minulého týdne. Pak se začalo hrát. Na obou týmech však byla patrná nervozita. Dopouštěly se mnoha nepřesností.

„Začátek utkání nebyl z naší strany ještě takový, jaký bychom si představovali, ale postupně jsme se zvedli a měli herně navrch. Proměňovali jsme šance a to rozhodlo,“ pochvalovala si letní posila karvinského Baníku David Kalous, jenž svými zkušenostmi a přehledem může být velice prospěšný.

Ještě zdařilejší premiéru před vlastními diváky absolvovala druhá posila. Brankář Ľubomír Drápal měl famózních 53% úspěšnosti zákroků. „Doufal jsem v povedenou premiéru, ale vyšlo to snad ještě lépe než v mých představách,“ usmíval se po utkání nejlepší muž na hřišti.


Svými zásahy protihráče deptal. „Asi mi pomohlo, že mě kluci z Prahy neznali. Nevěděli, co na mě platí a toho jsem využil,“ pochvaloval si Drápal, který se svým gólmanským kolegou Jakubem Lefanem neřeší, kdo je jednička a kdo ne. „Nemáme role striktně rozdělené. Dnes jsem začal já a dařilo se mi, Kubovi se třeba bude dařit v Zubří. Záleží na trenérovi,“ pokrčil Drápal rameny.

Prakticky v poločase šlágru 2. kola bylo rozhodnuto. Karvinští si vytvořili náskok, který udrželi až do konce. „Byl to kvalitní a hlavně kolektivní výkon všech hráčů, zejména v obraně,“ stručně shrnul vítězství svého celku trenér Baníku Jozef Hanták.

Sled: 2:4, 5:6, 9:8, 12:9, 20:11, 22:15, 26:18. Rozhodčí: Pešek, Pavlát, sedmičky: 5/4:2/1, vyloučení: 2:1, diváci: 875.

Karviná: Drápal, Lefan – Hanisch, Vančo 3, Sliwka 4, Heinz, Chudoba 3, Balwas, Hanták 7, Kružík 2, Mrózek 7/4, Petrovský 1, Kalous 3, Monczka. Trenér: Jozef Hanták.

Nejvíce branek Dukly: Horák, Kriso a Kotrč po 3, Krupa 3/1.