Nejpodstatnější změna nastala v kádru extraligových volejbalistů Havířova na postu trenéra. Do Havířova se přesunul z Ostravy zkušený kouč Jaroslav Tomáš, který nahradil Iva Pelikána. Ten odešel pracovat k mládeži do Frýdku-Místku.

Vedení se podařilo získat také tři nové posily, se kterými chtějí minimálně zopakovat loňskou účast v play off, která byla pro klub historickým úspěchem.

Jaroslav Tomáš přebral havířovské volejbalisty v květnu a hned začal s budováním nového týmu. Z kádru, který při historicky první účasti havířovských volejbalistů vybojoval účast ve vyřazovacích bojích, odešli Kadlc, Plichta a Svoboda.

Tyto hráče nahradí smečaři Pavel Kolář a Daniel Holiš. V jednání je také slovenský nahrávač Juraj Tomášík. „Od nových hráčů očekáváme posílení a oživení naší hry,“ řekl manažer klubu Jakub Zvolánek.

V nové sestavě odehráli slavisté několik přípravných turnajů, kde měřili síly i se svými budoucími soupeři z extraligy. „Výsledky naznačily, že základní cíl v podobě zopakování účasti ve vyřazovacích bojích je reálný,“ míní optimisticky Zvolánek.

Havířovští volejbalisté například v Kojetíně remizovali s Ostravou 1:1, v semifinále prohráli s Brnem a v utkání o třetí místo porazili Zlín.
V Bučovicích zaznamenali dvě těsné porážky s Libercem a Prahou 1:2 a vítězství s Českými Budějovicemi.

Ve Starém Městě porazili slovenská extraligová mužstva Myjavy a Nitry a se Zlínem uhráli remízu 1:1.

„Před startem extraligy nás čekají ještě kvalitní turnaje v Polsku, Zlíně a Ostravě. Sehrajeme i přátelská utkání s dalšími polskými soupeři. V těchto utkáních se už bude krystalizovat základní sestava pro novou sezonu,“ vysvětlil Zvolánek.

Havířov ji odstartuje již brzy – 7. října, a to domácím utkáním s Brnem.

„To pro nás bude hodně důležitý vstup, neboť Brno značně posílilo a nechce již bojovat pouze o záchranu jako loni,“ upozornil manažer Zvolánek.