Zatím sice odehráli všechna utkání venku, ale nula na bodovém kontě jim rozhodně nesluší. O víkendu dvakrát prohráli a s nulou na kontě vstřelených branek…

HBT Vlašim – Intevo Karviná 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Dvě třetiny se jednalo o zcela vyrovnaný duel. Karvinští odcestovali do Čech jen se dvěma pětkami, zkušenosti znovu sbírali mladíčci. První velkou šanci si vytvořilo Intevo, Dittmann s Kurzem běželi sami na brankáře, ten jim ale vypíchl míček a z protiútoku hosté inkasovali.

Tatáž situace nastala před třetím gólem. „Měli jsme navrch, ale na třetí rozhodující branku jsme dlouho čekali. Hosté nehráli v poli špatně, ale koncovka jim vůbec nešla,“ poznamenal k zápasu domácí trenér Josef Straka.

Karvinští se v útoku snažili, ale nevymysleli nic, čímž by Vlašim měli překvapit. Poslední gól dostali do prázdné branky při power play. „Už jsme zkoušeli hru vabank. Škoda inkasovaných gólů, kluci asi zapomněli zajišťovat obranu,“ podotkl hrající trenér Karviné Martin Kurz.

Branky a nahrávky: 6. Bartejs (Šindelář, Špale), 14. Tyburec (Kieler, Straka), 40. Šindelář (Fris, Bartejs), 45. Nýdl (Horák). Rozhodčí: Vokurka, Horský, vyloučení: 4:6, bez využití, oslabení: 1:0, diváci: 70.

Autosklo Pardubice – Intevo Karviná 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Ještě horší výsledek si Karviná odvezla z města perníků. Rozhodující branky zde inkasovala na samém konci první a na začátku druhé třetiny.

Patnáct sekund před koncem úvodní třetiny procedil Hrnčíř míček pod betonem gólmana Baráta, pár sekund po zahájení prostřední třetiny zase skórovali Východočeši po nastřeleném míčku z rohu hřiště.

„Takové góly prostě nemůžeme dostávat. Nevím, jestli to bylo způsobeno nekoncentrací gólmana či něčím jiným, ale musíme hrát maximálně zodpovědně. Venku se už pak takové stavy těžko otáčí,“ konstatoval roztrpčený Kurz.

„Naší výhodou bylo, že Karviná dorazila v deseti lidech. Chtěli jsme ji uběhat, což se dařilo. Bylo jen otázkou času, kdy dáme nějaké góly,“ pochvaloval si pardubický trenér Jiří Mašík.

První dvě branky vzaly karvinskému celku chuť do hry. „Kdybychom aspoň dlouho drželi bezbrankový stav, klukům by svitla naděje, že máme na to uhrát i venku nějaký přijatelný výsledek. Bez gólů to však jde ztuha,“ mrzelo Martina Kurze nedostatečné počínání mužstva před brankou soupeřů.

Branky a nahrávky: 15. Hrnčíř (Válek), 16. Hodr (Drenko), 27. Válek (Mokříž), 29. Waber (Minařík), 37. Waber (Minařík), 37. Wálek (Weber), 45. Weber. Rozhodčí: Horský, Vokurka, vyloučení: 7:2, využití: 1:0, diváci: 156.

Karviná: D. Vašek, Barát – Dittmann, M. Vašek, Zaremba, A. Pilch – L. Kubica, Kurz, M. Kubica – Buc, Novotný, Pietrasz – Řehůřek, Tomiczek. Trenér: Martin Kurz.