Z Baníku Karviná byli pro tuto akci vybráni hned tři boxeři – Robin Ďatko, Patrik Velký a Michal Michailidis.

Kadet Robin Ďatko (váha do 46 kg) se představil v dobrém světle. Celá tři kola proti Adámkovi z Děčína byla v jeho režii. Soupeře „vodil“ po ringu, předcházel jeho útokům přesnými kontry a ukázal, že je mistrem republiky ve své kategorii plným právem. Vyhrál 3:0 na body a svou chytrou taktikou sklidil zasloužený aplaus.


Hmotnostní kategorie do 56 kg patřila Patriku Velkému. Tento talentovaný junior nemá doma konkurenci a boxuje proto již mezi muži. I tentokrát si chtěl zaboxovat ve cvičném tempu, jak je u něj zvykem.

Jenže Macháček z Brna se na utkání velice dobře připravil. Věděl, že proti mnohonásobnému mistru republiky nemá co ztratit, a tak boxoval uvolněně a předvedl společně s Patrikem úžasnou bitvu, v níž Patrik koupil pár tvrdých úderů. Macháčkovo představení zvedalo diváky ze sedadel, samotnému Macháčkovi to dodalo sebevědomí a začal pomýšlet na výhru.

Patrik Velký se ale nedal. Od poloviny druhého kola zaměřil cíl a začal přesně trefovat. Hala ztichla a sledovala destrukci brněnského borce, jenž postupně ztrácel ponětí času a prostoru. Když mu bylo oznámeno, že už potřetí sedí na podlaze ringu, vyhrál Patrik r.s.c.

Jiný karvinský junior Michal Michailidis si zaboxoval ve váze do 75 kilogramů. V těžké a vysilující bitvě se utkal s českým mistrem, domácím Kyjovským. Oba do sebe tři kola k radosti domácího publika tvrdě šli, krváceli a zarputile se bili jako rozzuření býci. Na Michalovi se však začala podepisovat tvrdá příprava na trénincích, a to v kladném slova smyslu. „Michal absolvuje každý trénink ostré sparringy s trenéry Miterkem a Gašparem. V závěrech zápasů by z nich pak měl těžit,“ správně předvídal šéftrenér karvinských boxerů Roman Nevrla.


To se také skutečně stalo. Od třetího kola začal mít Michailidis navrch, Kyjovského válcoval přesnými zvedáky na spodek a soupeři trpělivě ubíral kyslík. Domácí rohovník zcela odpadl a rozhodčí vyhlásili vítězem Michalidise 3:0 na body.

A protože se turnaj konal ve vinařské oblasti, dostali Karvinští při vyhlašování kromě pohárů i po dvou litrech vína, které jim chtěl trenér Nevrla z pochopitelných důvodů odebrat. „Kluci ale slíbili, že je doma odevzdají rodičům,“ zasmál se Nevrla.