Výborný vstup mládežníků do sezony

Karviná – Házenkářská družstva karvinského Baníku zahájila novou sezonu domácími výhrami nad těžkými soupeři. Juniorka zdolala Bystřici pod Hostýnem, starší i mladší dorostenci Zubří a všichni vyhráli naprosto přesvědčivě.

29.9.2010

Mládežníci Baníku OKD Karviná vstoupili do sezony bravurně.Foto: Ivo Dudek

Není divu, že šéftrenér Sportovního centra mládeže v klubu Jaroslav Hudeček si takový vstup vyloženě pochvaloval. „V takový jsme možná ani nedoufali. První kola s sebou nesou ještě nervozitu a nerozehranost. Navíc jsme hned na úvod měli hodně těžké soupeře. Naše týmy to ale zvládly a zaslouží pochvalu,“ uznal Hudeček, známý svou náročností.

I. liga mužů: HCB OKD Karviná – TJ Bystřice p. H. 31:22 (13:8)

Juniorku přišli posílit borci z áčka, kteří v extraligovém duelu v Zubří nedostali tolik prostoru. „Toho si cením. Všichni hráči byli velkým přínosem. Nejlépe vyšlo utkání Marku Monczkovi, který byl nejlepším střelcem,“ chválil Hudeček.

Také gólman Adamík byl výraznou oporou a položil základ vysokému vítězství. „Bystřice má zkušený kádr hráčů s extraligovými zkušenostmi. Na nás vyrukovala s takovou pěší, pomalou házenou, která nám činila problémy. V takovém tempu hrát neumíme. Po získání náskoku jsme se tímto stylem nechali ukolébat, tak jsem musel kluky trochu probudit,“ zasmál se Hudeček.

Šest gólů vsítil za juniorku David Krahulec, který hrál i za starší dorost. „Jednoznačně potvrdil, že se může měřit s muži, jeho starty za juniorku budou přibývat,“ ujistil Jaroslav Hudeček. Pro potřeby karvinského áčka evidentně roste další talentovaný borec.

Domácí vykročili do utkání správnou nohou. Již ve 14. minutě vedli 6:1. Také začátek druhého poločasu patřil HCB. V době od 33. do 36. minuty vsítili domácí pět branek za sebou, zatímco hosté vyšli naprázdno.

Karviná: Adamík, Lefan – Vala 3, Dudek, Balwas 2, Koubek, Hanisch 1, Pindej 3, Kružík, Seriš, Csöllei 2, Krahulec 6, Monczka 8, Lyžwa 5. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga staršího dorostu: HCB OKD Karviná – HC Zubří 39:31 (24:19)

Starší dorostenci, u nichž se letos očekává největší problém, smetli Zubří 39:31. „Ten rozdíl měl být ještě vyšší. Zubří má letos podobné potíže jako my, nedisponuje tak silným ročníkem. To ale nic nemění na faktu, že kluci přistoupili k utkání zodpovědně a bojovali. Jediný problém byl s gólmany.

Vyzkoušel jsem tři, ale chytil se až ten třetí Tabara,“ podotkl Hudeček a za výkon v utkání pochválil zejména spojku Tomáše Michaliska, který odehrál vynikající zápas.

Výborný začátek svěřenců Ludvíka Mrkvy, kteří v 5. minutě vedli 6:2, poznamenal další průběh zápasu. Domácí měli velmi dobrou ofenzivu a efektivně proměňovali nabídnuté šance.

Ve druhé části se oba týmy soustředily na obranu, což znamenalo, že celkem daly o šestnáct branek méně.

Karviná: Tabara, Matuszczyk, Pala – Michalisko 9, Užek 3, Dohnal 3, Krahulec 7/2, S. Mlotek 10/1, Vengřín 1, Kaluža 2, Bulant 1, Nebroj, J. Csöllei 2, Lefan 1. Trenér: Ludvík Mrkva.

I. liga mladšího dorostu: HCB OKD Karviná – HC Zubří 25:19 (13:9)

Výborně zahrál i mladší dorost, který bude letos patřit ke žhavým adeptům na celkové prvenství v lize. Svěřenci trenéra Petra Laclavika roznesli mladé Zubřany, když se perfektně uvedl Jiří Užek, o rok mladší bratr Jana Užka. Udivoval přesností střelby i pohybem, dal 11 gólů. „Ten zápas nám vyšel, kluci příkladně bránili a proměňovali šance. Není lehké startovat hned proti silnému Zubří, ale přístup hráčů k zápasu byl ukázkový. Snad nám to vydrží,“ přál si trenér Laclavik po vítězné premiéře.

Přitom začátek nebyl pro jeho hráče jednoduchý. Valaši se drželi do stavu 8:8. V závěru prvního poločasu však domácí vsítili pět branek po sobě a odešli do kabin s přijatelným náskokem.

Na začátku druhé půle si Karvinští vybrali jakýsi oddechový čas a Zubřané otočili na 15:16. To je ale stálo veškeré úsilí, takže zbytku zápasu už dominovali baníkovci.

Karviná: Bartoň, Malina – A. Borys 1, L. Vančo, Paululík 2. Užek 11, M. Borys, Lukács 4, T. Mlotek, Hodulík 1/1, Moj 3, Gasior 1, Marhons, Tichý 2. Trenér: Petr Laclavik.

Oldřich Horák

29.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Karviná neodehrála špatný zápas. Výsledek je ale zase tristní.

Zase nula. Karviná nedává góly

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).