Havířovští hráči dokázali navázat na výborné výsledky v závěru přípravy. Na domácí palubovce smetli s lehkostí Brno a pak nedali šanci ani Pražanům, které zdolali v jejich hale.

Slavia Havířov – RWE Brno 3:0 (22, 19, 15)

Domácí začali úvodní zápas sezony sebevědomě. Jihomoravané dokázali vzdorovat jen první set, ale s postupem času vyklidili pole a havířovští hráči zcela ovládli palubovku.

Od druhého setu byla převaha slávistů jednoznačná. Hosté se snažili měnit rytmus, ale s žádnou taktickou variantou neuspěli. Třetí set se proměnil v exhibici, po které si havířovský tým připsal úspěšný vstup do druhé extraligové sezony.

„Výborný výkon podal celý kolektiv. Soupeře jsme nepustili k žádné vážnější akci a vyhráli zaslouženě,“ řekl po zápase spokojeně kouč Slavie Jaroslav Tomáš, pro něhož to byla premiéra na havířovské lavičce.

Zaslouženost porážky uznal i jeho protějšek. „Domácí nám dali lekci z agresivity, když hráli srdcem celý zápas. Nám dnes kromě příjmu nic nefungovalo,“ uvedl trenér Brna Ivo Husár.

Rozhodčí: Blažek, Pavelek, diváci: 350.

Havířov: Duda, Široký, Kolář, Katona, Srkal, Kramár, libero Dohnal - Kotas.

ČZU Praha - Slavia Havířov 1:3 (15, -19, -27, -19)

Pražané začali pěkně zostra. K dobrému servisu přidali výborný příjem, takže první sadu lehce vyhráli a ujali se vedení. Ve druhém setu se poměr sil postupně otočil. Domácí hodně ubrali na jistotě příjmu a přidali chyby. Slavia se dostala na koně, zlepšila útok a vyrovnala na 1:1.

O výsledku patrně rozhodl třetí set. Do jeho koncovky si přinesli Havířovští náskok 20:24, ale o ten přišli a sadu získali po dramatické dohrávce až za stavu 27:29.

Získali tak psychickou výhodu, kterou prodali v dalším setu. Ten vyhráli bez větších problémů a připsali si další zasloužené vítězství.

„Ze začátku nám pražské družstvo škodilo především na servisu. Kvůli tomu jsme prohráli první set. Pak se to ale otočilo, začali jsme lépe přihrávat. Utkání bylo bojovné z obou stran, na té naší ale pozoruji obrovskou snahu hráčů získat míč za každou cenu,“ byl potěšen výkonem svého týmu havířovský trenér Jaroslav Tomáš.

„Hráčům může úspěšný vstup do nejvyšší soutěže hodně pomoci. Začátek extraligy jsme zvládli na jedničku, a to je důležité. Myslím si, že dvě výhry a předvedená hra jsou tou nejlepší pozvánkou na další zápas, který sehrajeme ve čtvrtek s Ústím nad Labem,“ dodal.


„Po lehce vyhraném prvním setu družstvo ztratilo koncentraci i agresivitu a pokračovalo ve slabé útočné hře, stejně jako v prvním zápase v Liberci,“ viděl zápas trenér Pražanů Daniel Oravec.

Rozhodčí: Činátl, Hubertek, diváci: 150.

Havířov: Kotas, Kramár, Kolář, Široký, Duda, Katona, libero Dohnal - Jakubiček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek od 18 hodin s Ústím nad Labem.