II. liga žen: Prior Olomouc – Sokol Karviná 18:23 (8:10)

Druholigové ženy Sokola Karviná připravily Prioru ve třetím kole velké překvapení a první porážku.

Zápas se odehrál v poklidném tempu. V hostujícím celku excelovala gólmanka Ivona Fridrichová, obrany na obou stranách hrály velmi tvrdě.

Přesto bylo vidět pěkné kombinace s následným zakončením. V první půli měly hostující hráčky více ze hry, vytvořily si dvoubrankový náskok, který držely až do přestávky.

Po ní Sokol přiostřil v osobních soubojích a dokonale tím otrávil Hanačkám hru. Evidentně to byl recept, jak na silný tým soupeře uspět. Karviňanky nadále vedly a nedopouštěly se nepřesností, což je pokaždé základ úspěšného výsledku.

Karviná: Fridrichová, Kráslová – Hudečková 5, Klosová 11/4, Remetančíková 3, Feberová 2, Kovářová, Polachová, Nolčová, Šlachtová, Schovancová, Niemiecová. Trenér: Stanislav Feber.

I. liga mladších dorostenek: Sokol Poruba – Sokol Karviná 23:24 (14:14)

Po dvou úvodních porážkách se mladé házenkářky Sokola otřepaly a o víkendu si dokonce přivezly z Poruby oba body, což je také značné překvapení. Ale ne tak velké. Potenciál v družstvu je, jen je potřeba z něj dostat, co to dá.

Karvinské dorostenky nezachytily vstup do utkání. Houževnatější domácí hráčky je přehrávaly v osobních soubojích i kombinačně. Gólová ztráta ale nebyla tak velká, Karviňanky totiž slušně střílely, hlavně Koudelková a Adamusová, takže Poruba vedla „jen“ 11:8.

Bojovnice z Karviné se nevzdaly a závěr první půle patřil právě jim. „Holky vložily do posledních minut poločasu obrovské úsilí a skoro silou vůle se na Porubu dotáhly,“ ocenil výkon svých svěřenkyň trenér Radek Kroulík.

Dotáhnutí dodalo Karviné sílu. Díky pestřejší střelbě a variabilnější útočné činnosti se prosazovaly snáze než v úvodu zápasu. Ostravanky od 35. minuty hodně přitvrdily v obraně, skóre bylo velmi těsné. Poruba vedla, ale hostující tým srovnal na 21:21, posléze na 23:23.

V poslední minutě se do role hrdinky zápasu pasovala dravá Kateřina Šulcová a vsítila vítěznou branku. Domácí z protiútoku jen těsně minuly karvinskou bránu.

Karviná: Provázková, Madziová – Wojaczková, Synková 3, Polehlová, Teichertová, Wilczková 5/3, Krumplovičová 1, Pavlasová, Koudelková 5, Šulcová 3, Adamusová 5/1, Kroulíková, Wowrová 2/1. Trenéři: Radek Kroulík a Pavel Wilczek.