Fatra Zlín – Slavia Havířov 3:2 (-23, -21, 18, 23, 15)

Slávisté nastupovali do zápasu jako neporažený tým v roli mírného favorita. Navíc s vědomím, že dokázali zlínský celek těsně před zahájením mistrovské sezony dvakrát porazit v přípravných prestižních turnajích.

Na palubovce se tato psychická výhoda prokázala v úvodních dvou setech. Domácí zaostávali na servisu i příjmu podání, takže Havířovští rázem vedli 2:0 na sety.

Poté začali Zlínští více riskovat. Hlavně přidali na tvrdosti podání a rázem opanovali hru. Nejdříve lehce získali třetí set a pak zvládli koncovku čtvrté sady, takže přivedli zápas do tiebreaku. V něm byli opět šťastnější, takže uštědřili Havířovu první porážku v soutěži.

Havířovští volejbalisté si tak během jednoho týdne užili dvě pětisetová dramata s rozlišným koncem. Ústí doma udolali, ve Zlíně naopak padli.

„Myslím si, že dnes bylo k vidění kvalitní a velmi vyrovnané utkání, které rozhodl až pátý set. V něm jsme udělali hodně chyb na podání a bez něj se vyhrát prostě nedá,“ řekl havířovský kouč Jaroslav Tomáš.

„Zápas jsme si zkomplikovali chladným začátkem a zkaženou koncovkou prvního setu. Otočit se nám ho podařilo až díky razantnímu servisu. Pátý set byl již jen o chybách, my jsme jich udělali méně než soupeř,“ konstatoval domácí kouč Roman Macek.

Havířov: Kramár, Kolář, Široký, Duda, Katona, Srkal – Dohnal. Střídali: Jakubíček, Neusser. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s Benátkami nad Jizerou.