Pořadatelem akce byl badmintonový oddíl TJ Orlová-Lutyně. Do sportovní haly orlovského gymnázia se sjelo 26 nejlepších dívek a 29 hochů z celé republiky, například z Prahy, Mostu, Karlových Varů, Českého Krumlova či Strakonic. „Účast byla solidní, věděli jsme, že prosadit se v takové konkurenci bude obtížné,“ konstatoval trenér a předseda úspěšného orlovského klubu Jan Tobola.


Singly se staly kořistí Petra Janoty z Českého Krumlova a Kristýny Brunátové z Astry Praha. Ta vyhrála až po boji nad svou oddílovou kolegyní Ivanou Zychovou. Prvenství až šestnáctého hráče žebříčku Petra Janoty je do jisté míry překvapením.


Z okresních badmintonistů se do turnaje probojoval orlovský Matěj Klupa a českotěšínský Wojciech Mendrek mezi chlapci, a také nadaná Orlovanka Pavla Drapáčová mezi dívkami.


Orlovští závodníci jako obvykle neodešli bez medaile. Projevuje se tak kvalitní práce trenéra Pavla Pacíka s místní mládeží.


Matěj Klupa dosáhl s klimkovickým Filipem Budzelem na druhé místo v deblu a společně s Pavlou Drapáčovou ovládl i soutěž smíšených párů. Orlovská dvojice neztratila v turnaji ani set. Ve finále porazila duo Zychová – Koňas.


Pro Matěje Klupu to byla satisfakce za svůj nezdar ve dvouhře, odkud se nečekaně poroučel jako nejvýše nasazený již ve druhém kole. „Mates byl zdravotně indisponován. Tak trochu jsme čekali, že to na prvenství nebude. Ve čtyřhře a mixu už rozložil síly na partnerku, takže jeho finálové účasti nebyly takovým překvapením,“ hodnotil Tobola Klupovy výkony.


Pavla Drapáčová startovala ještě loni v kategorii U13. Nyní bojuje mezi patnáctiletými, ale vede si slušně. „Pavlína byla v singlu hodně nervózní, domácí prostředí ji svazovalo, proto nepodala očekávaný výkon. V deblech se to už zase rozložilo i na partnery, takže tam předvedla kvalitní hru,“ podotkl Tobola na adresu mlaďounké badmintonistky.


Pro orlovské žáky se sezona vyvíjí dobře i v dlouhodobé soutěži družstev, kde jsou zatím na druhém místě s jedním zápasem k dobru.

Finálové výsledky Grand Prix Orlová
Dvouhra chlapci:
Janota – Koňas 2:0 (14, 6)
Dvouhra dívky: Brunátová – Zychová 2:1 (10, -20, 17)
Čtyřhra chlapci: Stejskal, Koňas – Klupa, Budzel 2:0 (16, 17)
Čtyřhra dívky: Zychová, Brunátová – Ptáčková, Kelnarová 2:0 (16, 20)
Čtyřhra mix: Drapáčová, Klupa – Zychová, Koňas 2:0 (15, 24)