S Benátkami se Havířovským vůbec nepodařilo navázat na předchozí výsledky. Jejich soupeř je předčil ve všech herních činnostech a nedal Slavii žádnou šanci. Na jihu Čech se havířovští volejbalisté přesvědčili o síle lídra tabulky. Přesto mu vzali aspoň set.

Slavia Havířov – Karbo Benátky n. J. 0:3 (-21, -23, -17)

Od prvních míčů bylo jasné, že hosté hrají v obrovské pohodě a zastavit je bude hodně obtížné. Benátky si vypracovaly až šestibodový náskok a ten už nepustily a ujaly se vedení. Havířovským svitla šance ve druhém setu, ve kterém vedli, jenže hosté opět přidali a skóre v pohodě otočili.

Třetí set se už dohrával z povinnosti. Volejbalisté Benátek uhráli první míče a pak jasně dominovali, takže si připsali jednoznačnou výhru. „Dnes to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Nedokázali jsme si nahrát, takže jsme neměli šanci na úspěch. Na druhou stranu musíme smeknout před výkonem soupeře, který hrál opravdu výborně. To ostře kontrastovalo s řadou chyb, které jsme dnes udělali,“ hodnotil utkání havířovský kouč Jaroslav Tomáš.

„Kluci dnes podali dobrý výkon. Důležité bylo, že udrželi koncentraci po celý zápas, měli jsme před domácími respekt,“ uvedl trenér hostů Lubomír Vašina.

Rozhodčí: Renčín, Krtička, diváci: 180.
Havířov: Duda, Katona, Kotas, Kramár, Neusser, Široký – Dohnal. Střídali: Holiš, Kolář, Srkal, Jakubíček.

Jihostroj České Budějovice – Slavia Havířov 3:1 (17, 22, -22, 20)

Lídr tabulky ukázal v prvním setu svou sílu a lehce se ujal vedení. Ve druhé části už kladli hosté větší odpor, favoritovi zápasu však větší starosti nepřidělali. „Kluci zabojovali na síti, ale soupeř předvedl kvalitní akce, které jsme nedokázali zablokovat,“ konstatoval trenér Tomáš.

Za stavu 2:0 Jihočeši výrazně polevili, čehož Havířovští v další sadě využili a snížili na 2:1. Budějovičtí ale drama nepřipustili. Zapnuli na vyšší stupeň a vyhráli čtvrtý set i celý zápas.

Rozhodčí: Pavelek, Pecháček, diváci: 930.
Havířov: Duda, Katona, Srkal, Kramar, Kolár, Široký – Dohnal. Střídali: Neusser, Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s Kladnem.