Porážka v Havlíčkově Brodě se dala čekat, za domácí hrálo pět hráčů z extraligové Jihlavy a k tomu 202 cm vysoký pivotman Škranc z Pardubic. Vítězství v Jindřichově Hradci je ale cenné a bilance tří výher ze čtyř zápasů víc než slušná.

Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Karviná 96:78 (58:37)

Utkání začalo ve svižném tempu, domácí se však ujali vedení a navyšovali jej. Po domácím tlaku ve druhé čtvrtině se karta obrátila. Havlíčkobrodští nevěděli kudy kam, jejich nejlepší hráč Škranc byl dokonale ubráněn Romanem Haškem a Sokol snížil na 75:63. Měl i další možnosti přiblížit se, ale trochu zaúřadovali rozhodčí, kteří Sokolu nedovolili větší korekci.

„Lze říci, že rozhodčí to utkání nezvládli a právě svými chybnými výroky a jednostranným posuzováním faulů nám nedovolili utkání zdramatizovat. V hodnocení jejich výkonu, kdy se známkuje jako ve škole 1-5 bych se snad ani nevlezl do stupnice,“ poznamenal trenér Sokola Petr Šupol.


Ten ocenil bouřlivou domácí kulisu, ve které se hrálo a poukázal na absenci nemocného Szarowského, který jeho týmu chyběl. „Vázla nám i lepší spolupráce podkošových hráčů. Na druhou stranu se projevila síla družstva, které bojovalo a stav 48:22 dotáhlo na 75:63,“ ocenil Šupol snahu svých svěřenců.

Karviná: Krutina, Štěpánek, Kotas 12, Číšecký 20, Morys 19, Bártek 4, Hubáček 17, Hašek 4, Neplech 2.

Lions Jindřichův Hradec – Sokol Karviná 77:101 (43:60)

Domácí byli po vysoké výhře nad Havířovem v euforii, ze které je Karvinští rychle dostali. Fyzicky, rychlostně i produktivitou a celkově zlepšenou hrou pod košem soupeře převálcovali již v první čtvrtině, která skončila 31:19 pro Sokol.

Jeho náskok pak narůstal, domácí jej sice po bojovné pětiminutovce stáhli, ale Karvinští jako odpověď nasadili osobní presink, prolínaný zonpressem 2-3 či 3-2 (podle situace) a soupeř na to nebyl schopen reagovat.

Za stavu 55:81 se již dohrávalo s upravenými sestavami na obou stranách a příležitost dostali hráči z lavičky.

Klíčovými hráči venkovního dvojutkání byli Hašek, Hubáček, Číšecký a Morys, ve druhém duelu se k nim přidal i Neplech.

Karviná: Krutina 4, Hašek 2, Hubáček 11, Bártek 15, Morys 19, Číšecký 20, Niedziela, Orlewski, Kotas 11, Štěpánek 7, Neplech 12. Trenér: Petr Šupol.