I Orlová byla na turnaji zastoupena, a to hned deseti borci, kteří ve svých utkáních bojovali opravdu urputně a svou pílí dosáhli na šest medailí.

Karel Čevela (váha do 21 kilogramů) a Patrik Feber (do 28 kg) absolvovali v Karviné své vůbec první závody, ale to jim nezabránilo v tom, aby své kategorie vyhráli.


Už ostřílený judista Jan Hokynář (do 73 kg) musel bojovat s o několik kilogramů těžšími soupeři, ale do finále se stejně probojoval, i když tam neuspěl.
Překvapení se konalo v početně obsazené váze do 30 kilo, kde měl Pavel Káňa až čtyřicet konkurentů. „Pavel se na turnaj připravil velmi dobře. Byla radost sledovat jeho souboje. Pouze jednomu ze soupeřů svou nerozvážností povolil více, než by chtěl a tahle chybička jej stála prvenství. I tak je jeho druhé místo skvělé,“ chválil mladého borce trenér orlovských dětí Radim Heczko.

Další medaile do sbírky MSK Judo Orlová přidali Radim Linka (do 73 kg) a Adam Bližňák (do 40 kg), kteří skončili shodně třetí. „Myslím, že je to krásný úspěch a jako trenér jsem na kluky velice hrdý,“ dodal Heczko.