Baník Havířov – Sokol Přerov B 38:19 (20:11)

Baníkovci se chtěli omluvit divákům za poslední domácí blamáž s Trnávkou a to se jim povedlo víc než dostatečně. Po čtyřech minutách vedli 6:0 a nakročili k dobrému výsledku.

Důležitým aspektem jejich hry byl týmový duch. „Hráči dali do hry srdíčko,“ podotkl trenér Richard Zielina.

Havířovu perfektně fungovala obrana 1-5, ze které vyrážel do rychlých brejků. Skóre postupně narůstalo a už v poločase bylo o vítězi prakticky jasno.


Po přestávce pokračovali baníkovci v dobré obraně, za kterou se rozchytal k velmi dobrému výkonu Benjamin Liszok. I díky jeho zákrokům si Havířov udržoval odstup a praktikoval protiútoky. Nakonec si zahráli všichni borci na soupisce.

„Nikdo nepolevil v koncentraci ani nasazení. Výhra je naprosto zasloužená. Jedinou kaňkou je zranění Pavla Kubíka, ale věříme, že to nebude nic vážného,“ poděkoval hráčům za výhru trenér Zielina.

Kapitán Baníku Havířov Michal Jaščenko pak dodal: „Takový výsledek nikdo z nás nečekal. O to víc je to příjemný pocit. Jsem rád za celé mužstvo, že jsme tímto výsledkem potvrdili oba body z minulého kola, kdy jsme vyhráli v Olomouci. Myslím, že náš tým má velkou sílu, a to jak herní, tak hlavně morální. Táhneme za jeden provaz a konečně je to vidět i na hřišti.“

Havířov: Wojcik, Liszok – Bek 2, Z. Chodanič, Jaščenko 4, Kubík 4/1, Pomahač 3/1, Zahatlan, Kubis 9/1, Vala 9, Borový, Galuszka 4, Badura 2, Czempiel 1/1. Trenér: Richard Zielina.