Mistrovství světa hostilo italské městečko Castelleto. Na přírodním okruhu se představilo v kategorii Easykart 330 pilotů ze sedmadvaceti zemí. Nechyběli ani jezdci z Chile, Panamy, Brazílie, Venezuely nebo jižní Afriky.

České barvy hájil mistr republiky, výrazný havířovský talent Tomáš Horský. Ten využil volného tréninku pro hledání ideální stopy a v kvalifikaci i závodě dokázal nabyté znalosti trati následně řádně prodat.

„Mechanici i pilot načasovali formu opravdu skvěle, protože Tomáš dosahoval výborných časů už v kvalifikačních jízdách, které ho katapultovaly do první dvacítky. To naznačovalo, že bychom mohli dosáhnout na historický úspěch,“ přiblížil trenér a manažer Petr Horský.

Součet dosažených bodů nakonec znamenal pro Horského dokonce desáté místo na startovním roštu finálového závodu.

Ten nezačal pro Tomáše Horského zrovna nejlépe. Po startu finále se totiž mladý Havířovan připletl do kolize, po které se propadl až na patnáctou pozici.

Horský ale nesložil zbraně, začal bojovat a předvedl skvělou stíhací jízdu. Při té dokázal předjet postupně osm soupeřů, takže protnul cíl na výborném sedmém místě, což je v konkurenci nejlepších pilotů celého světa opravdu výrazný úspěch.

„Před odjezdem jsme se shodli, že by byl pro nás úspěch už samotný start ve finále. Celkové výsledky nakonec výrazně předčily naše očekávání. Je to opravdu skvělé. Tom dokázal, že letošní tituly z Čech a Slovenska nezískal náhodou a právem patří mezi deset nejlepších na světě. Za tento úspěch děkuji celému týmu, sponzorům a přátelům, bez kterých bychom naši činnost dělat nemohli,“ uvedl Petr Horský.