Slavia Havířov – Volleyball Kladno 3:1 (15, 17, -20, 15)

Kladno hraje letos po zisku titulu se značně obměněným kádrem. Mladíci v jeho sestavě zatím na nejvyšší soutěž nemají a Havířov toho dokonale využil.


Hosté hráli velmi dobře, působili soustředěným dojmem. Soupeře jasně přehrávali a brzy vedli 2:0 na sety. Za tohoto stavu si nejspíš řekli, že zápas se dohraje sám a zbytečně chybovali. Bojovní mladíci z Kladna hráli sympaticky a chvilkového zaváhání Slavie využili k zisku sady.


Ve čtvrté části už ale opět tahali za kratší konec. Havířované nepřipustili žádné komplikace a dotáhli zápas do vítězného konce. „Dnes jsme podali dobrý výkon, po kterém nešlo prohrát. Soupeř se sice snažil, ale my jsme mu toho moc nedovolili,“ pochvaloval si kouč Havířova Jaroslav Tomáš.


„To, že jsme museli po úspěšné sezoně úplně překopat kádr, je notoricky známá věc. Náš výkon sice možná vypadá bojovně, ale to je spíš taková bojovnost naoko. Letos to budeme mít celkově v nejvyšší soutěži určitě hodně těžké,“ prohlásil po utkání mrzutě trenér Kladna Jindřich Licek.


Rozhodčí: Vojtíšek, Dočkal, doba hry: 101 minut, diváci: 250.

Havířov: Kramár, Kolář, Široký, Duda, Katona, Srkal – Dohnal. Střídali: Kotas, Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Aero Odolena Voda – Slavia Havířov 1:3 (-17, -13, 22, -15)

Také v Odolena Vodě pokračovali Havířované ve skvělém výkonu. Úvodní set byl dlouho vyrovnaný. Domácí drželi krok až do stavu 17:17. Pak už bodovali jen hosté, kteří uhráli osm míčů v řadě a ujali se vedení.

Ve druhé sadě to nejdříve vypadalo na další vyrovnanou bitvu, ale pak přišel domácí zkrat a Havířovští po dobré a soustředěné hře získali i druhý set.


Ve třetí části Aero promíchalo sestavu a tyto změny mu přinesly oživení ve hře. Havířov třetí sadu stejně jako proti Kladnu ztratil. Na víc se už ale domácí nezmohli. Lépe hrající hosté získali ve čtvrtém dějství rychle několikabodový náskok, který v závěru ještě navýšili.

„Byl to z naší strany soustředěný výkon, hlavně na bloku, takže jsem spokojený. Tahle výhra z cizího hřiště je obrovsky důležitá,“ upozornil trenér Havířova Jaroslav Tomáš.

Jeho protějšek Milan Fortuník naopak truchlil. „Pokračují naše problémy s marodkou. Dnes se navíc přidal nedůrazný až alibistický výkon. Soupeř nás zatlačil, vzdorovali jsme jen v úvodu prvního a ve třetím setu,“ dodal.

Rozhodčí: Blažek, Antušák, doba hry: 95 minut, diváci: 150.

Havířov: Široký, Duda, Katona, Kotas, Kramár, Kolář – Dohnal. Střídali: Srkal, Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s Příbramí.