Poslední dva závody a potažmo i celá sezona silničních motocyklů se pilotům z Těrlicka nevydařila tak, jak by si představovali. Výjimkou byl jen Marek Vrána, který v domácím závodě v Těrlicku i v Kyjově vystoupal na stupně vítězů, a tím si zajistil celkové třetí místo v kategorii klasik do 175 ccm v přeboru České republiky.

„V klasikách jsem spokojen. Ve třídě do 125 ccm jsem se teprve rozkoukával, ale v příštím roce se chystám útočit na bodovaná místa,“ uvedl Vrána.
S dalšími jezdci už to tak slavné nebylo. Petr Čadek ve třídě do 125 ccm v domácím závodě dojel čtrnáctý, když doplatil na špatný start, který ho stál umístění v první desítce. V Kyjově to dlouho vypadalo, že jede životní závod, ale tři kola před koncem těžce havaroval a musel tak nedobrovolně opustit páté místo.


„Já spokojen být samozřejmě nemůžu. Plánem bylo v celkovém hodnocení mistrovství republiky umístění v první desítce. To se mi kvůli dvěma pádům nepodařilo a celkově jsem skončil šestnáctý. Na druhou stranu mě těší, že motorka i já máme na to, abychom pořadím na špičce míchali, o čemž jsem se přesvědčil v Radvanicích a hlavně naposledy v Kyjově,“ věří Čadek v lepší zítřky.


Mirek Globin Bařák se připletl v Těrlicku do hromadného karambolu hned při startu a stav jeho motocyklu mu nedovolil pokračovat v závodě. Sice si spravil chuť v litrové třídě, kde dojel na 17. místě, ale hlavně v šestistovkách pomýšlel na republikové body a těch se nedočkal. Kalich hořkosti dopil Bařák v Kyjově, kde doplatil na proměnlivé povětrnostní podmínky a nevhodnými pneumatikami se prakticky vyřadil z bojů, když se do závodu vůbec nekvalifikoval.


„Nejsem vůbec spokojen, spíš rozladěn. Do Hořic jsem se kvůli obrovské konkurenci nepodíval a umístění na začátku druhé desítky v Radvanicích taky není bůhvíco. V domácím závodě jsem se připletl do hromadného pádu hned na startu a Kyjov to byla loterie, která mi nevyšla,“ přiblížil důležité okamžiky Bařák.


Brunek Staš absolvoval jen domácí těrlický závod, který po dramatickém boji dokončil v šestistovkách jako sedmnáctý a v litrové třídě jako čtrnáctý. Jelikož má na víc, tak spokojenost nepanovala ani u něj.

„V Hořicích jsem si krásně zazávodil, ale na body to nestačilo. Radvanice a Kyjov jsem vynechal kvůli zdravotním problémům, které se mi příště snad vyhnou,“ zadoufal Staš, který jménem jezdců poděkoval všem, kteří AMK Těrlicko v sezoně pomáhali a drželi palce. „Zároveň vyzýváme všechny místní firmy, které by měly zájem o jakoukoliv spolupráci s naším klubem, aby nás kontaktovaly na internetové adrese petridas@seznam.cz,“ zakončil.