Sokol Karviná – BK Žďár n. S. 79:67 (48:28)

Již v prvním poločase získali domácí zhruba dvacetibodový náskok a při jeho udržování se zapojili do hry i mladší borci z týmu kadetů. Proti takovým soupeřům to je nanejvýš vhodné. Hráči získají aspoň zkušenosti s vyšší kategorií. Karviná zaznamenala povinné vítězství.


Karviná: Horváth 21, Kraina 18, Šeda 13, Holátko 10, Frühauf 6, Šíma 4, Morys 3, Dittrich 2, Číšecký 2, Hubáček, Kořistka, Štěpánek.

Sokol Karviná – BC Kolín 82:79 (41:38)

Domácí nastoupil proti prvnímu týmu soutěže bez zraněného Kořistky, který nedohrál první zápas. Kolínští na tom byli atleticky i výškově hodně dobře. Karvinští brzy zjistili, že osobní obrana proti velkým pivotům Kolína nikam nevede. Přešli tedy na zónu a to už se hrála poněkud jiná písnička.


Domácí získávali půdu pod nohama a dařilo se jim střelecky, hlavně na přelomu druhé a třetí čtvrtiny. Vedli již 62:47, jenže soupeř zabral a srovnal na 64:64. Pak bylo skóre jako na houpačce.

Minutu a půl před koncem následovaly za stavu 78:79 dvě famózní individuální akce. Nejprve ta Jana Horvátha (vnik a koš obloukem přes blok dvoumetrového pivotmana Kolína) a třicet sekund před koncem ještě brilantní únik Tomáše Krainy po zadní čáře a koš přes hlavu z podběhu (opět přes vysoký blok kolínské obrany).

Po zónovém ubránění posledního trojkového pokusu hostí slavili domácí velký úspěch. Ve vyrovnané tabulce urvali karvinští mladíci už pět vítězství při dvou porážkách.

Karviná: Horváth 30, Kraina 22, Holátko 13, Šeda 8, Fruhauf 7, Dittrich 2, Morys, Číšecký, Hubáček, Šíma. Trenéři: Martin Kopecký a Petr Šupol.