„Klukům tentokrát nemohu nic vytknout, abnormálně dřeli, Letohrad jsme přestříleli neskutečným poměrem 54:11, ale stejně to nestačilo. Nepodrželi nás moc gólmani. Tak, jako byli předtím oporami týmu, teď se ani jednomu z nich nedařilo,“ hodnotil trenér hokejbalistů Martin Pala.


Intevo Karviná – HBC Hradec Králové 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Favorit vedl na hřišti předposledního celku tabulky už 3:0, domácí se však i bez své opory Martina Kurze nevzdali. Dvěma slepenými góly utkání zdramatizovali, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Soupeř z východu Čech měl herně navrch, ale dva góly dal Barátovi po střelách od červené čáry. „Kluci opravdu bojovali, škoda těch laciných branek, mohli jsme to dotáhnout aspoň k bodu,“ litoval trenér Pala.

Branky a nahrávky: 40. Řehůřek (L. Kubica), 41. Pietrasz (Dulava) – 4. Novák (Tesař), 9. Bílý, 29. Bacovský. Rozhodčí: Olesz, Nezbeda, vyloučení: 4:9, bez využití, diváci: 65.

Intevo Karviná – Tesla Letohrad 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Do druhého duelu naskočil mezi tyče Vašek, ale ani on neměl svůj den. „Dvěma gólům mohl zabránit. No nic, oběma klukům to nevyšlo, to se stává. Mrzí nás, že jsme soupeře výrazně přestříleli a stejně to k vítězství nevedlo, tyhle body nám asi budou hodně chybět,“ míní kouč Inteva.

Karvinské čeká příští týden naprosto klíčový dvojzápas s Vlašimí a Pardubicemi. „Hrajeme zase doma a pokud bychom neměli bodovat, bude jasné, že na klasickou záchranu už asi nedosáhneme. Buď by nás čekala baráž, nebo ta druhá horší možnost. Věřím ale klukům, že se na příští víkend pořádně připravíme a vyhrajeme,“ zůstává optimistou Martin Pala.

Branky a nahrávky: 26. Tomiczek (Dittmann, Zaremba), 35. Novotný (Vrána) – 17. Kormunda, 19. Halbrštát (Lux), 19. Kormunda (Lux, M. Věchet), 38. Lux (M. Věchet). Rozhodčí: Nezbeda, Olesz, vyloučení: 3:7, využití: 1:0, diváci: 68.

Karviná: Barát, D. Vašek – Tomiczek, Dittmann, Kudela, Dulava, Zaremba, V. Pilch – Michoněk, Pražák, Vrána – Pietrasz, M. Kubica, L. Kubica – Konečný, A. Pilch, Novotný – Řehůřek, Zbořil. Trenér: Martin Pala.