Na sváteční den odehráli extraligoví hokejbalisté Karviné 3. kolo Českého poháru ve zlínských Malenovicích. Jako obvykle dostala v sestavě příležitost řada mladých hráčů. „Nastoupili jsme zase s několika dorostenci, protože pohár pro nás letos není vůbec prvořadý. Prioritní je zachránit extraligovou soutěž a mladí musí získávat mezi muži zkušenosti,“ podotkl trenér Inteva Zdeněk Hořák, jenž vedl zápas v Malenovicích.

Karviná na půdě prvoligového soupeře dvakrát vedla, ale v nastaveném čase dostala rozhodující gól. Houževnatí domácí dokázali na góly Konečného a Vaška vždy odpovědět. Jednalo se o zcela vyrovnaný zápas.

„Naše mladíky musíme připravit na příští sezonu, protože po té letošní nám v dorostu končí osm hráčů a už se potřebují zapracovat do áčka,“ upřesňuje Hořák, který sám tým dorostenců vede. A úspěšně, nutno dodat.

Někteří karvinští dorostenci naskočili do prvního týmu Inteva již nyní na podzim. Dá se nějak určit, jestli se adaptují na extraligovou a vůbec mužskou soutěž lépe obránci, útočníci, brankáři, nebo je to věcí individuálního přístupu? „Ten přechod zvládá každý jinak. Je třeba si uvědomit, že spousta mladých hráčů stále hledá, na jakém postu budou týmu nejvíce platní. Pár našich hráčů již v áčku hraje stabilně, ale zbývající většina si ještě bude nějakou dobu zvykat,“ upozornil Hořák.

Závěrem dodal, že je v tomto ohledu optimistou. „Zdá se, že kluci přechod zvládnou. Právě proto je pro ně každá, i tato poslední pohárová zkušenost, jedině přínosem,“ zakončil.

ACS Malenovice – Intevo Karviná 3:2 po prodloužení

Branky Inteva: M. Konečný, M. Vašek.

Karviná: Barát, D. Vašek – Pietrasz, M. Konečný, M. Vašek, Kudela, Dulava – L. Kubica, Dittmann, V. Pilch – Michoněk, Pražák, Vrána – M. Kubica, A. Pilch, Novák. Trenér: Zdeněk Hořák.