Slezan Opava – Jäkl Karviná 3:0 (15, 13, 19)

Opava hrála v minulé sezoně extraligu, takže k zápasu odjížděla karvinská výprava s mírnými obavami. V týdnu se navíc zranila Veronika Hamroziová, libero týmu, která dosud podávala excelentní výkony.

Zejména na příjmu se tak Karviná potýkala s problémy. Na tento post musela nastoupit Petra Adamková, která zde odehrála loňskou sezonu. Karvinská děvčata nastoupila odvážně, vedla 10:8, ale pak jim na jejich stranu hřiště spadlo několik lehkých soupeřových ulívek a najednou jim nic nešlo.

„Jako bychom čekali, že se Slezan porazí sám a zabrali vždy až v koncovkách setu. To už ale bylo pozdě,“ rekapituloval trenér družstva Stanislav Koupil.

Slezan Opava – Jäkl Karviná 3:1 (-25, 14, 9, 20)

Do druhého zápasu vstoupily Karviňanky opět bojovně a chrabře. Vyhráli dramatickou koncovku prvního setu a začaly věřit, že toto utkání už zvládnou. Ve druhém setu jim tradičně odešel příjem podání a družstvo z Opavy se chytilo. Když se hostující družstvo stále nemohlo vypořádat se soupeřovými ulívkami, bylo brzy rozhodnuto i o osudu druhého utkání.

„Tentokrát byl soupeř lepší. V základní sestavě Slezanu nastupovaly hned čtyři hráčky z loňského extraligového družstva a jejich zkušenosti byly znát. Nevypořádali jsme se hlavně s podáním soupeře,“ poznamenal Koupil a dodal s nadějí v hlase, že hráčky se z proher snad poučí. Po vítězství v minulém kole nad Happy Opava totiž nabyly dojmu, že teď už se budou soupeři porážet snadno.