Sokol Karviná – BC Šumperk 81:102 (40:50)

„Pohár pro nás byl další zajímavou zkušeností. Nechali jsme hrát všechny hráče, aby všichni nasbírali co nejvíce minut,“ objasnil trenér týmu Roman Hamrus s dodatkem, že prioritní je letos záchrana ve II. lize.

Šumperští hosté, kteří v úvodním kole soutěže vyhráli v Karviné s mimořádně velkým štěstím, byli tentokrát skvělí a podali vynikající výkon, podpořený rozehrávačem Müllerem, jehož domácí nebyli s to ubránit. Müller střílel, shazoval, zakládal brejky jak se mu zachtělo a skóre narůstalo ve prospěch Šumperka.

„Byl to asi náš historicky nejhorší a nejnaivnější výkon v obraně,“ podotkl Roman Hamrus, který během zápasu přišel pro pět faulů o Hřebíka a kvůli roztrženému obočí i o syna Tomáše, který musel na šití do nemocnice. „Ale je dobře, že jsme se zase vrátili hezky pevně na zem, protože už o víkendu nás čeká těžký výjezd do Uherského Brodu, kde je fanatické obecenstvo a do Valašského Meziříčí, kde tři naši hráči loni působili,“ poznamenal závěrem trenér Karviné.

Karviná: Oswald 21, Wisla 13, Odehnal 12, Peter 9, Kadlec 9, Sodomka 6, Šeda 6, Hamrus 2, Vavruša 3, Micza, Hřebík, Vítek.