Jezdci sbírali body při účasti v silničních závodech na okruzích Staré Město, Hořice, Ostrava-Radvanice, Těrlicko a Kyjov. Závodníci oceňují atraktivní přírodní tratě, které mají zcela odlišnou atraktivitu oproti motodromům. Chvála zazněla i na adresu pořadatelů, kteří dokázali závody připravit a zajistit především bezpečnost. Pády a zranění sice byly, ale ani na jednom závodě nedošlo ke smrtelnému zranění jezdce ani diváka.

Motocyklové závody na přírodních okruzích jsou atraktivní nejen pro závodníky, ale především pro diváky. Na tratích, které vedou po jinak běžně užívaných silnicích, mají k jezdcům mnohem blíže. Na pořadatele jsou však právě kvůli bezpečnosti závodů kladeny vysoké požadavky na zajištění. Například Těrlický okruh je nejrychlejší v zemi a kvůli vysoké průměrné rychlosti na jedno kolo museli pořadatelé do tratě postupně vsazovat zpomalovací retardéry.
Samozřejmostí je zabezpečení všech nebezpečných míst, které by se mohl zranit jezdec po pádu. Měkkým materiálem musí být zajištěny stromy, svodidla, dopravní značky, propustky, ploty a další rizikové předměty. Přesně vymezeny musí být prostory pro diváky. Oproti uzavřeným motodromům musí pořadatelé při organizaci závodů počítat také přestávkami, aby se po trati mohli přesunovat diváci i obyvatelé.

Výsledky seriálu pěti závodů:
Ve třídě Sport 125 zvítězil Miroslav Sedlo, druhý byl Petr Kolář a třetí Radek Lamich. Ve třídě GP 125 vyhrál Patrik Kolář, druhý byl Dušan Novosád a třetí Oldřich Podlipný. Ve třídě Sport 250 nasbíral nejvíce bodů Pavel Jančík, druhý byl Jan Vysloužil a třetí Petr Kunz. Ve třídě GP 250 kraluje Pavel Navrátil, druhý skončil Michal Ježek a třetí Henrik Voit. Ve třídě Supermono bral zlato Libor Kamenický, druhý byl Karel Kalina a třetí Daniel Zoernweg. Ve třídě Open 600 získal zlatý pohár Josef Duchan, druhý byl Petr Zrzavý a třetí Michal Dokoupil. Ve třídě Open 1000 byl nejlepší Michal Dokoupil, druhý Stefan Holz a třetí Jiří Dražďák.

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku se chopili organizátoři ze sdružení Prosport-cz, kterým se podařilo vzkřísit motocyklové závody Havířovský zlatý kahanec na Těrlickém okruhu.

„Jsme rádi, že jsme mohli zajistit vyhlášení nejlepších jezdců taky u nás. Většina vyhlašovaných se osobně zúčastnila a poháry převzala. Za jiné to udělali jejich přátelé nebo zástupci týmů. Například Michal Dokoupil se právě účastnil závodů v Číně, a proto za něj poháry převzala jeho přítelkyně Veronika Hankocyová. Ta ostatně rovněž přebírala pohár za statečnost, a to společně s dalšími závodnicemi, které se nebojí poprat na okruzích s muži. Pokud se podaří sladit termíny s dalšími závody, měl by se Kahanec jet o víkendu 20. a 21. srpna 2011,“ řekl organizátor Petr Hrabčák.