Premium Stonava – Novabrik Polička 2:0 (1:0)

Po úvodním oťukávání se do první brankové příležitosti dostal domácí Voldán, který unikl po pravém křídle, ale brankář hostí dobře vyběhl a vytlačil domácího útočníka ze střelecké pozice. V 9. minutě se po krásné akci ocitl před hostující brankou zcela osamocen Sikora, ale netrefil dobře míč a ten šel vedle.

O minutu později se do první šance dostali hosté, ale Královu střelu brankář Juras vyrazil. Ve 14. minutě už se domácí publikum poprvé radovalo, když se přesnou střelou z pravého křídla prosadil Sikora.

Po obdržené brance Polička zvýšila aktivitu a vytvořila si tlak, ale velké šance Vondry, Krále a Koudelky zůstaly nevyužity, a tak do kabin šli spokojenější domácí.

Snaha hostí o vyrovnání byla patrná i ve druhém poločase. Ve 25. minutě nadělala střela Koudelky brankáři Jurasovi značné starosti, ale situaci ustál. O tři minuty později domácí gólman jen s velkým štěstím vyrazil Slováčkem tečovanou střelu na roh.

V 30. minutě se krátce po sobě dostal do dvou brankových příležitostí agilní Sikora, ale neuspěl. S blížícím se koncem utkání tlak hostí sílil. Vondra se dokonce ocitl zcela sám před brankářem domácích, ale asi byl svou šancí tak překvapen, že vůbec nevystřelil!

Ve 32. minutě zachránilo Premium po střele Koudelky břevno. V posledních minutách utkání tlak Poličky gradoval, ale hosté měli značně zvlhlý střelný prach. V 39. minutě asi nejlepší hráč hostí Koudelka v další tutovce minul domácí branku a po chvilce zahodil Král stoprocentní brankovou příležitost k vyrovnání, když dostal přihrávku za vyběhnuvšího brankáře Jurase, ale nedokázal trefit prázdnou branku!

V poslední minutě pojistil vítězství Premia druhou brankou Dorozlo. „Vzhledem k vývoji utkání by asi byla spravedlivější remíza, ale futsal se hraje na vstřelené branky. Vítězství jsme uhájili se značným štěstím“ podotkl vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

Branky: 14. Sikora, 40. Dorozlo.

Premium Stonava – FS Sádek 4:3 (2:1)

O možném vývoji zápasu napověděla již druhá minuta, kdy se do brejku po levém křídle dostal hostující Navrátil a jeho střela jen těsně minula domácí branku. Poté se dost dlouho nic nedělo, až ve 12. minutě si Premium vypracovalo první brankovou příležitost, ale Goj trefil jen tyč. O minutu později si to Goj vynahradil, když se nejlépe zorientoval v závaru před hostující brankou a poslal domácí do vedení.

Hosté odpověděli hned vzápětí, Švecovu dělovku po brejku však brankář Juras parádním zákrokem vyrazil na roh. Když v 18. minutě po hezké akci zvýšil Kilnar na 2:0, zdálo se, že Premium si v poklidu dokráčí pro vítězství. Jenže ještě do přestávky domácí obrana neuhlídala Švece a ten snížil na 2:1.

Co se dělo ve druhém poločase, příznivci Premia asi ještě od svých hráčů na vlastní oči neviděli. Ve 22. minutě udělali domácí hrubou chybu a měli obrovské štěstí, když Švec střílející již na prázdnou branku trefil jen tyč!

„Bohužel se kluci nepoučili a nadále předváděli lehkovážnou hru. Za to jsme byli potrestáni,“ předeslal Havlásek.

Hosté během minutky otočili z 1:2 na 3:2 ze svého pohledu. Ve 30. minutě si po nedorozumění s gólmanem vstřelil čistou vlastní branku Cieslar (gól byl přispán Mužíkovi) a za pár okamžiků další smrtící brejk hostí zakončil přesně Stejskal.

Domácí na situaci zareagovali oddechovým časem, ale situace na hřišti se pro ně nelepšila ani v dalším průběhu.

Ve 32. minutě mohli hosté přidat čtvrtou branku, jejich dalšímu brejku chybělo jen málo, aby skončil v Jurasově brance.

V závěru utkání si Premium přece jen vytvořilo tlak, ale šance Cieslara i Sikory hostující brankář zlikvidoval. Premiu nakonec pomohli sami hosté svou nedisciplinovaností a menšími zkušenostmi. V poslední minutě utkání po faulu na útočné polovině dostali Stonavští možnost zahrávat devítimetrový kop a Sikora přesnou střelou srovnal na 3:3.

Zkoprnělí hosté vzápětí neuhlídali v posledním útoku ani Goje a ten svou druhou brankou v utkání rozhodl o dalším velice šťastném vítězství domácích. „Letos při nás štěstíčko stojí, tak snad nám to vydrží,“ poznamenal Havlásek.

Branky: 13. a 40. Goj, 18. Kilnar, 40. Sikora – 19. Švec, 30. Mužík, 31. Stejskal.