„Máme sice kladnou bilanci, ale místo 4-2 jsme měli mít 5-1. Teď jedeme třikrát ven, z toho dvakrát máme dosud neporažené týmy, Slovanku B a Krnov,“ netěšila orlovského trenéra porážka s brněnským celkem.

Orlová v posledním dvoukole doplatila na fakt, že k základní pětici se tentokrát nepřidal nikdo další. „Dlouhodobě máme naši hru a tím pádem výsledky postavené na výkonech celého kolektivu. Prakticky nikdo u nás v posledních sezonách významněji nevyčníval, jenže teď táhla tým jen pětice hráček, a to rozhodlo,“ viděl příčiny výpadku Radek Wlach.

BC Orlová – BK Pardubice B 73:53 (27:28)

Nejprve orlovské košíkářky porazily béčko Pardubic. „Soupeře známe, připravovali jsme se na něj velmi pečlivě. Na tréninku jsme dlouho nacvičovali hru na naše vysoké hráčky Barnetovou a Folwarcznou. Pardubice jsou mladým a rychlým týmem, ale menšího vzrůstu,“ vysvětloval taktiku trenér Wlach.

V první čtvrtině to zabíralo skvěle. Všech patnáct bodů Orlové zaznamenaly právě Folwarczná s Barnetovou, která hraje letos v neskutečné pohodě. Hostující tým však brzy rozpoznal, že Orlová hraje jen na tyto dvě, a začal si jich více všímat. To znamenalo domácí problémy v útoku. „Osobní obrana nám pořád fungovala, nicméně pod košem se holky dlouho nemohly prosadit, takže to bylo až do začátku poslední čtvrtiny velmi vyrovnané,“ poznamenal Wlach.

Rozhodčí: Baďura, Dombrovský, šestky: 25/18:13/7, trojky: 3:4, fauly: 12:20, diváci: 30.

Orlová: Barnetová 29, Folwarczná 10, Salavová 8, Altmanová 18, Plášková 8, Sosnovcová, Bartoňová, Theimerová, Pudilová.

BC Orlová – Univerzita Brno 60:66 (37:34)

Proti Brnu bylo třeba vymyslet zcela jinou taktiku. „Univerzitu také dlouhodoběji známe, takže víme, že jde spíše o starší a velmi zkušené hráčky a oproti Pardubicím naopak výškově dobře postavený tým,“ představil soupeře Wlach.

Jeho svěřenkyně tedy zahájily nadmíru aktivně se snahou rychle chodit do hostujícího koše, aby se pomalejší hráčky Brna nestíhaly vracet. Jenže Univerzita je vyspělým týmem. Její hráčky naopak hru zpomalovaly a naprosto jim vyhovovala hra postavených obran pět na pět. „Mírný náskok, který jsme si v první čtvrtině vybudovali, hosté stáhli a zase to bylo vyrovnané,“ řekl orlovský kouč.

Rozhodčí: Dombrovský, Baďura, šestky: 19/14:29/14, trojky: 3:6, fauly: 22:19, diváci: 15.

Orlová: Barnetová 17, Folwarczná 4, Salavová 4, Altmanová 13, Plášková 18, Sosnovcová 2, Bartoňová, Theimerová, Pudilová 2. Trenér: Radek Wlach.

Celý článek ve středečním vydání Karvinského deníku