Osm závodů konaných již tradičně na různých běžeckých površích a tratích od 150 až do 1000 metrů prověřilo v Ostravě během dubna až listopadu výkonnostní formu všech 407 zúčastněných mladých sportovců z celého Moravskoslezského kraje, kteří se v pěti věkových kategoriích zúčastnili Ostravského běžeckého poháru mládeže (OBPM.)


Mladí atleti TJ Jäkl Karviná po loňském jediném úspěchu a vítězství Davida Staňka, sdíleli letos v OBPM více společných radostí z vlastních výkonů.
„Výkony chlapců i děvčat v letošním ročníku tohoto již velmi prestižního běžeckého závodu mládeže nás potěšily. Děti na sobě pracují a výsledky jsou vidět,“ pochvaloval si trenér karvinské mládeže Jaroslav Staněk.


Kromě Davida Staňka, který letos obsadil v kategorii ročníků 1999-2000 třetí místo, vystoupali na stupně vítězů a navázali na jeho úspěch i další běžci trénující v atletickém oddílu Jäklu.


V kategorii dívek r. 2001a mladší obsadila Sára Sedláková skvělé 2. místo a ve stejné věkové kategorii chlapců Adam Breznen třetí příčku.


K velkým výkonům se letos propracovala a svým pátým místem v celkovém pořadí v kategorii dívek r. 2001a mladších na sebe také upozornila Eliška Marszalek, se kterou budou muset soupeřky příští rok počítat v boji o stupně nejvyšší.


V kategorii dívek (1999-2000) skončila na sedmé pozici Aneta Charwotová, desátá byla Kristína Pechová. K dalším nadějím příštího ročníku OBPM budou patřit i Martin Slíva, Brian Molčan, Filip Sznapka, Valerie Petíková a další noví mladí atleti karvinského oddílu, kterým lze do následujícího ročníku běžeckého závodu popřát snad už jen mnoho zdraví a tréninkové píle.