RWE Brno – Slavia Havířov 0:3 (-17, -14, -21)

Slávisté nastupovali po třech porážkách v řadě s odhodláním utnout neúspěšnou minisérii. V honbě za play off potřebují každý bod a na jihu Moravy nastoupili do zápasu hodně koncentrovaně. Možná byli sami překvapeni tím, jak lehce svého soupeře v prvním setu přehráli.


To netušili, že ve druhé sadě to budou mít ještě jednodušší. Havířovští hráli velmi dobře a nedali soupeři žádnou šanci na úspěch. Lepší byli ve všech herních činnostech a razantně kráčeli za jasnou výhrou.


Ve třetí sadě pokračovali ve spanilé jízdě a Brňany doslova válcovali. S vědomím velkého náskoku v závěru ubrali a umožnili domácím alespoň v jednom setu uhrát trochu příznivější výsledek. Na celkové výhře 3:0 to ale nemohlo nic změnit.


„Dnes zahráli všichni dobře. Podali jsme hlavně dobrý kolektivní výkon, který přinesl cenné body. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. V posledním setu sice domácí uhráli pár míčů v řadě, ale to už bylo za rozhodnutého stavu a žádné komplikace s koncovkou jsme nepřipustili,“ řekl po zápase spokojený manažer havířovského klubu Jakub Zvolánek.

Rozhodčí: Dziacký a Grabovský, diváci: 360.

Havířov: Duda, Kolář, Srkal, Kramár, Katona, Široký – Dohnal. Střídal: Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Prahou.