„Naše dvojutkání by se skutečně dalo nazvat soubojem o každý míč se smírným koncem. Holky strávily na parketu dvakrát dvě hodiny,“ upozornil hlavní trenér družstva Stanislav Koupil. Do Litovle odjížděl jeho tým s odhodláním napravit matný výkon z Opavy, ovšem bez dvou hráček základní sestavy, libera Veroniky Hamroziové, která léčí natažené kolenní vazy a smečařky Katky Koupilové, jež ulehla s angínou.

Tatran Litovel – Jäkl Karviná 2:3 (-20, 20, -13, 26, -9)

V úvodu fungoval Karviné servis, takže první set dotáhla do zdárného konce. Ve druhém začaly domácí hráčky více bojovat v poli a naopak hostující tým se začal trápit na přihrávce. Došlo k vyrovnání stavu.

Ve třetí sadě se jäklistkám vrátil příjem a to se hned projevilo na jejich útočné síle. „Čtvrtý set pro nás byl nepochopitelný, ale na to jsme si už skoro zvykli. Naše družstvo v pohodě dokráčelo až do stavu 23:16 v náš prospěch a vše směřovalo k jasně výhře 3:1. Poté jsme však dostali dva body z podání a přišel totální kolaps celého družstva,“ nechápal trenér Koupil výpadek svého celku.

Litovelské hráčky začaly riskovat, vše jim vycházelo, hostům nešlo nic. Set vyhrál domácí tým a na Karviňankách bylo vidět, že je to pořádně štve.
„Před teibreakem jsme proto ani moc nemluvili, spíš jsme holky uklidňovali. Naše pocity byly naštěstí správné. Holky vlítly do pátého setu nažhavené svůj kolaps odčinit a to se povedlo,“ oddechl si trenér Jäklu.

Karviná: Szotkowská, Hamrusová, Chamrová, Kukuczková, Lupinská, Ziembinská – Adamková, střídala: Zowadová.

Tatran Litovel – Jäkl Karviná 3:2 (19, -21, -20, 24, 8)

„Ve druhém zápase jsme už nechtěli připustit takové drama jako v prvním. Měli jsme pořád maličko navrch, jenže na to se volejbal nehraje,“ prohlásil Koupil. První set odehrály Karviňanky v útlumu. Poté se probudily a předváděly volejbal, který umí. Otočily z 1:0 na 1:2.

Ve čtvrté dějství Litovel pořádně zabrala a obě družstva se tahala o každý míč až do koncovky. Ta ale vyšla lépe domácím, přestože Jäkl otočil nepříznivý vývoj z 23:21 na 23:24. Setbol ale neproměnil, poněvadž po ubránění útoku soupeře nedokázal zpracovat lehký míč v poli…

V poslední rozhodující sadě už Karviné došly morální i fyzické síly. „Holky opravdu bojovaly až do konce i v oslabené sestavě, za což zaslouží dík. Především Gábina Lupinská nám pomohla na různých postech sestavy,“ konstatoval Stanislav Koupil a zadoufal, že do dalších zápasů v Lanškrouně už by mohl jeho celek nastoupit v plné síle.

Karviná: Szotkowská, Hamrusová, Chamrová, Kukuczková, Lupinská, Ziembinská – Adamková. Trenér: Stanislav Koupil.