Právě ten bude příštím soupeřem Premia za týden na turnaji v Praze. Repríza loňského finále a souboj dvou týmů z čela tabulky bude nepochybně magnetem příštího víkendu.

Premium Stonava – Bombarďáci Větřní 6:2 (3:1)

Premium vzalo taktovku utkání do svých rukou již od úvodního hvizdu. „Měli jsme neustálou výraznou převahu, kterou jsme vyjádřili i brankově,“ poznamenal vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

Už v první minutě se v brankové příležitosti objevil Sikora, ale trefil jen vybíhajícího brankáře. Vzápětí se do brejku dostali hosté, ale vracející se Kilnar jim ohrozit branku nedovolil. V 5. minutě centroval míč z pravého křídla před branku Voldán a ten se od obránce hostí nešťastně odrazil do branky, čímž se Premium dostalo do vedení.

Než se Větřní vzpamatovalo, přidal druhou branku Premia zkušený Goj. Poté měl soupeř dobrou šanci snížit, dva hráči postupovali na osamoceného obránce Premia Kilnara, ale ten jim dalším skvělým obranným zákrokem nedovolil zakončit.

A tak opět zaúřadovalo pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 14. minutě vybojoval před brankou hostí míč Goj a zvýšil na 3:0 pro domácí. O tři minuty později se hosté přece jen dočkali, když Weinhard si doslova pohrál s domácími obránci, přihrál volnému Homerovi, který korigoval na 3:1.

Průběh druhého poločasu byl naprosto shodný s poločasem prvním. „Pořád jsme měli trvalou převahu a zaslouženě zvítězili. Hosté snížili až v poslední minutě,“ přiblížil Havlásek.

Branky: 6. a 14. Goj, 5. Voldán, 22. Kilnar, 30. Lalák, 33. Dorozlo – 17. Homer, 40. Ginzel.

Premium Stonava – Strabag Prachatice 4:0 (1:0)

Hosté se v úvodu snažili držet míč a nepustit Stonavu do šancí, což se jim sice dařilo, ale jen chvíli. Ve 3. minutě se do první velké šance dostal Dorozlo, který ještě hledal volného Kilnara, ale ten na míč nedosáhl. V 8. minutě se už ale skóre měnilo, když se po přiťuknutí Goje hezkou střelou do pravého horního rohu branky trefil Sikora - 1:0. „Přes další čisté šance jsme výsledek nepojistili,“ doplnil Jiří Havlásek.

To se změnilo až po přestávce, kdy branek přibylo. Nejprve Prachatičtí zazdili brejk dva na jednoho a po nich jim dvojice Dorozlo – Goj předvedla, jak s takovou možností naložit – 2:0.

Ve 30. minutě zatáhl míč po levém křídle Cieslar, jeho střelu brankář Růna pouze vyrazil a Lalák pohodlně zvýšil na 3:0 pro Stonavu. Když o minutu později zvýšil po hezké kombinaci Dorozlo již na 4:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Závěr utkání se proměnil v souboj domácího Cieslara se skvělým brankářem Růnou. Ten stonavského hráče vychytal ve 34. minutě, kdy na něj Cieslar střílel z očí do očí z hranice pokutového území a o tři minuty později vytáhl prachatický brankář míč letící z nohy Cieslara do pravé šibenice efektním skokem. „Soupeř nehrál špatně, měl asi tři slušné gólovky, ale my hráli dobře a brankář Juras chytal spolehlivě. Čisté konto si zasloužil,“ uzavřel Havlásek další podařený víkend Premia.

Branky: 8. Sikora, 23. Goj, 30. Lalák, 31. Dorozlo.