II. liga žen: Sokol Velké Meziříčí – Sokol Karviná 27:21 (15:13)

Přes dobrý výkon karvinských gólmanek se Karviné nepodařilo vyhrát první půli. Velmi bouřlivá domácí kulisa nabudila svůj tým k maximálně bojovnému výkonu a ten hned od úvodních minut produkoval snaživou, rychlou a tvrdou házenou, díky níž měl navrch.


Karviňanky se domácímu tempu od 10. minuty přizpůsobily a také hrály velmi dobře, aktivně a obětavě. „Fungovala nám obrana. Soupeř dost gólů zaznamenal poměrně šťastně, neboť naše hráčky působily v defenzivě pružně a včas zabraňovaly gólovým možnostem domácích,“ vykládal trenér Stanislav Feber. Škoda, že jeho svěřenkyně nevytěžily z první půle víc.


Na začátku té druhé se totiž na Karvinou valil obrovský balvan smůly. Ty sice pořád skvěle bránily, ale jakmile získaly míč a tím pádem možnost korigovat nepříznivý stav, akci zahodily. „Holky jen trefovaly domácí gólmanku, která se pak rozchytala ke spolehlivému výkonu,“ dodal Feber.


Velké Meziříčí tak postupně navyšovalo své vedení až na šest branek. V poslední čtvrthodině se s tím Karviňanky snažily něco udělat, ale korekci skóre už jim brankářka Meziříčí nedovolila.

Karviná: Fridrichová, Kráslová – Klosová, Schovancová, Hudečková, Poláchová, Niemiecová, Remetančíková, Kovářová, Baronová, Feberová, Hrdinová. Trenér: Stanislav Feber.

Václav Pastor