Slavia Havířov – ČZU Praha 3:1 (-17, 17, 22, 22)

Odvetu s Pražany začali slávisté stejně jako první vzájemný duel v hlavní městě. Hosté byli v prvním setu jednoznačně lepší a postupně si vytvořili náskok, který ji přinesl zasloužený úspěch v podobě výhry o osm míčů.

Havířovští si asi řekli, že zápas z Prahy zkopírují. Zpřesnili hru a rázem byli na koni. Zlepšili hlavně příjem, základ úspěchu, a díky tomu se jim začalo dařit i v útoku. Jako mávnutím kouzelného proutku se síly na palubovce zcela otočily a po chvíli bylo stejným výsledkem srovnáno na 1:1.

Třetí set přinesl vyrovnanou hru. Ani jeden tým si nedokázal vybudovat větší náskok, takže rozhodovala až koncovka. V ní udělali méně chyb Havířované, a to rozhodlo v jejich prospěch – 2:1.

Čtvrtá sada byla úplně stejná. Slavia byla o chlup lepší, což opět potvrdila v koncovce. Tu domácí ovládli a připsali si cenné body, které mohou hrát v celkovém hodnocení velkou roli.

„Utkání bylo velmi vyrovnané. My jsme dnes byli šťastnější a získali důležité vítězství za tři body,“ řekl havířovský kouč Jaroslav Tomáš. „Byli jsme důraznější v útoku a myslím, že jsme měli i více chuti do hry. Navíc jsme méně chybovali v koncovkách, což přineslo důležitý úspěch,“ dodal kapitán týmu Tomáš Široký.

„Stejně jako v našem prvním zápase jsme lehce vyhráli první set, ovšem pak už neuhráli nic. Musíme se naučit hrát koncentrovaně ne jeden, ale všechny sety v utkání. Takhle vyhrál domácí celek, který šel za vítězstvím mnohem důrazněji,“ řekl trenér pražských vysokoškoláků Daniel Oravec.

Rozhodčí: Pavelek, Blažek, diváci: 250.

Havířov: Kramar, Kolář, Široký, Duda, Katona, Srkal – Dohnal, střídali: Jakubíček, Neusser, Holiš. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek v Ústí n. L.