Slavia Havířov – Fatra Zlín 2:3 (21, -20, 16, -14, -14)

Havířovští hráči opět potvrdili, že z absolutní špičky jim právě hra Zlína nejvíc sedí. I když nastupovali proti lídrovi tabulky, věřili, že mohou uspět a neměli k tomu daleko.

Od úvodních míčů bylo patrné, že slávisté nastoupili bojovně naladěni. Právě díky bojovnosti si vytvořili náskok, který dokázali přetavit v zisk prvního setu.

Ve druhém setu se začal prosazovat výrazněji jejich soupeř. Přidal na razanci servisu a srovnal na 1:1.

Domácí to ale nabudilo k lepšímu výkonu a v další sadě nedali Valachům žádnou šanci. Na palubovce zcela dominovali a diváci se začali připravovat na případné překvapení.

Jenže čtvrtý set přinesl další obrat a tentokrát zcela dominovali hosté. Havířovským vrátili vše i s úroky, takže se zápas proměnil v pětisetovou bitvu. Stejně tak tomu bylo i v úvodním vzájemném souboji ve Zlíně.

I tentokrát prokázali pevnější nervy hráči Zlína. Zkrácenou hru získali nejtěsnějším výsledkem o dva míče.

Přes porážku odcházeli diváci spokojeni, protože viděli kvalitní volejbal, který přinesl domácím do tabulky jeden důležitý bod.

„Kvalitní a vyrovnané utkání se určitě všem líbilo. Škoda, že se sportovní štěstí přiklonilo na stranu hostujícího Zlína, kluci si za svou snahu zasloužili vyhrát. Ten výsledek mohl být opravdu klidně opačný,“ mínil po zápase havířovský trenér Jaroslav Tomáš.

„Pro diváky to byl atraktivní volejbal a pro nás hororový zápas se šťastným koncem. Těžké a vyrovnané utkání nakonec rozhodla až dramatická koncovka pátého setu,“ uvedl trenér Zlína Roma Macek.

Rozhodčí: Antušák, Dziacký, diváci: 380.

Havířov: Kramár, Kolář, Široký, Duda, Neusser, Srkal – Dohnal. Střídali: Jakubíček, Katona, Holiš, Kotas. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Benátkách n. J.