Domácí hráči budou napravovat nesplněný první cíl sezony – dostat se přes slovinský Maribor do dalšího kola evropského PVP. „Naší snahou je jednoznačně zisk prvenství v domácím poháru. Nad ničím jiným ani nemá smysl hloubat. Když už jsme se dostali mezi nejlepší čtyři celky, chceme pohár vyhrát. Navíc hrajeme doma, takže divácká podpora bude na naší straně,“ prohlásil předseda úspěšného karvinského klubu Pavel Halada.

S podobným cílem do Karviné přijíždějí i ostatní výpravy extraligových konkurentů. Zubří v Karviné nedávno podlehlo ve vzájemném utkání, Plzeň zde prohrála extraligový zápas před měsícem a pouze Třeboň v aktuálním ročníku v Karviné ještě nehrála.

„Hrajeme doma a jsme favoritem. Nečeká nás nic lehkého, ale budeme mít více než měsíc na regeneraci sil, takže do zápasů půjdeme naplno,“ slíbil fanouškům HCB OKD zkušený křídelník Karviné Tomáš Heinz. Ten samozřejmě pamatuje dobu, kdy se Český pohár hrál až po skončení play off. Vyhovuje mu více současná podoba poháru? „Myslím, že pro diváky i pro hráče je to teď lepší. Předtím se hrálo vlastně po sezoně a mužstva už neměla takovou motivaci. Teď se hraje v rozběhnuté sezoně, takže týmy do toho půjdou naplno a k vidění by mohly být kvalitní zápasy,“ míní Heinz.

Semifinále Českého poháru se v Karviné hraje dnes, tedy v pátek 17. prosince. Utkají se Karviná – Plzeň (16 hod.) a Zubří – Třeboň (18 hod.), finále je na programu v sobotu 18. prosince v 10 hodin před televizními kamerami.