Plus Zlín – Premium Stonava 0:2 (0:1)

Další turnaj nejvyšší soutěže sálovkářů proběhl v Jilemnici. Premium začalo proti Zlínu ve velkém stylu a na branku soupeře se valil jeden útok za druhým. Po střelách Dorozla, Goje, Cieslara a Hnila přišla sedmá minuta a krásná kombinace hostí, kdy proti střílejícímu Kilnarovi byl brankář Soukeník již bezmocný – 0:1.

V 15. minutě mohl vyrovnat Haloda, ale brankář Juras výborným zákrokem míč vyrazil na roh. Největší šanci domácích pak spálil v 19. minutě Krčmář, který po hezké akci na jeden dotek netrefil poloprázdnou branku!

Ve druhé půli se hosté soustředili na obranu těsného náskoku a přenechali iniciativu Zlínským. Ti ve 25. minutě vytvořili před brankou Premia velký závar, ale branka z toho nebyla. Ve 34. minutě, kdy již domácí začali napadat Stonavu hluboko na její polovině hřiště, našel brankář Juras dlouhým pasem za obranou Manďáka, který si míč nádherně zpracoval a nekompromisně prostřelil brankáře Soukeníka – 0:2. Zlín vrhl všechny síly do útoku, ale tým opět fantasticky podržel brankář Juras.

Branky: 7. Kilnar, 33. Manďák.

Adria Nový Bor – Premium Stonava 1:7 (0:3)

Domácí nastoupili do utkání pouze s pěti hráči v poli a bylo cítit, že jejich snahou je pokud možno co nejdéle držet bezbrankový stav. To se jim dařilo třináct minut. Pak už se Stonavští rozehráli a předváděli vtipné kombinace.

I ve druhé části se hrálo převážně před novoborskou brankou. Domácí se dostali do dvou nadějných šancí, ale brankář Juras si s nepříjemnými střelami poradil. Inkasoval až za stavu 0:5, poslední slovo však měli hráči Premia. Manďák zaznamenal hattrick.

„S tímto turnajem můžeme být spokojeni. Plný počet bodů a celková předváděná hra byly opravdu víc než uspokojivé,“ pochvaloval si vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

Branky: 35. Caizl – 17., 31. a 33. Manďák, 7. Neuman, 13. Cieslar, 38. Lalák, 40. Dorozlo.

Stonava: Juras – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Goj – Hnilo, Cieslar, Lalák, Manďák.

Další výsledky: Větřní – Prachatice 3:4, Praha – Klatovy 5:4, Jilemnice – Nový Bor 5:2, Běloves – Vamberk 3:4, Polička – Sádek 4:3, Větřní – Klatovy 1:4, Prachatice – Praha 0:5, Běloves – Polička 1:2, Jilemnice – Zlín 2:3, Vamberk – Sádek 2:0.