Muži: II. liga
Bilance: 7 vítězství – 5 porážek
Pořadí: 5. místo z dvanácti účastníků
Nejúspěšnější utkání: výhry v Kroměříži a Uherském Brodu
Slabší chvilky: domácí naprosto smolné porážky se Šumperkem a BCM Ostrava - obě v poslední sekundě zápasu!
Opory: Oswald, T. Hamrus, Odehnal, Vítek, Peter

Druholigový nováček z Karviné si za jednoznačný cíl stanovil udržet se v soutěži, jenže ta je už zhruba tři roky po sobě tak vyrovnaná, že týmy startující v play off dělí od pásma sestupu minimum výher. „Z hlediska tabulky pravdy jsme vlastně na nule, protože tři domácí porážky jsme vyvážili stejným počtem výher venku. Při dobré hře a konstelaci bychom ještě mohli pomýšlet i na play off, kam se dostanou nejlepší čtyři, i když to je spíš nadplán. Současně nás od sestupu dělí jen dvě výhry. Musíme makat dál,“ varuje trenér Roman Hamrus.

Jeho mladému týmu logicky scházejí zkušenosti, na což již dvakrát doplatil ve smolně ztracených zápasech s Šumperkem a BCM. Jenže nováčkovská daň se zkrátka platit musí. Jde o to přežít ve druhé lize první sezonu. „V některých utkáních jsme také měli slabší první poločas. To bylo dáno nervozitou. Naopak soupeře často překvapujeme výbornou obranou a střídáním presinkových prvků,“ všiml si kouč Sokola.

Mladí muži U20: I. liga
Bilance: 7 vítězství – 1 porážka
Pořadí: 1. místo spolu s brněnskými Černovicemi
Nejúspěšnější utkání: výhry v Benešově a Šlapanicích, doma nad Brandýsem o 18 bodů
Slabší chvilky: pouze jedna, v Černovicích prohra o 9 bodů
Opory: Sodomka, Kadlec, Bisaha, Vavruša, Oswald

Mladí muži Sokola již nejvyšší (zatím ale také jedinou) soutěž pro tuto věkovou kategorii v republice. vyhráli. Že by se jim povedlo dosáhnout mistrovského hattricku? „Cílem je první čtyřka a tím pádem skupina o titul. Spokojeni budeme s jakoukoliv medailí,“ upřesňuje Roman Hamrus.

Junioři U18: I. liga
Bilance: 8 vítězství – 4 porážky
Pořadí: 4. místo z dvanácti účastníků
Nejúspěšnější utkání: domácí výhra nad Nymburkem a venkovní v Kyjově
Slabší chvilky: doma prohra s Havířovem a venku ve Zlíně
Opory: Horváth, Kraina, Šeda, Holátko, Šíma

Junioři Sokola se ve druhé nejvyšší soutěži drží velmi dobře. Liga je velice vyrovnaná, a tak naplnit cíl, kterým je postup do první šestky, nebude vůbec jednoduchý. Konkurence je silná.

Kadeti U16: I. liga
Bilance: 9 vítězství – 4 porážky
Pořadí: 4. místo z dvanácti účastníků
Nejúspěšnější utkání: domácí výhra nad Novým Jičínem, Pardubicemi i Kyjovem
Slabší chvilky: porážky v Kyjově a Havlíčkově Brodu
Opory: Morys, Hubáček, Číšecký, Kotas, Štěpánek

Karvinští ligoví kadeti již odehráli dvě utkání z druhé poloviny soutěže. Také oni by se chtěli dostat do play off a tedy do první šestice a také oni to nebudou mít jednoduché. Los však mají o něco příznivější, než juniorka.

„V rámci školské klasifikace si všechna naše družstva zaslouží zhruba dvojku. Je faktem, že U20 je nejúspěšnější, ale letos nemá takovou konkurenci jako v předešlých dvou letech. Závěr roku a začátek toho nového je poznamenán těžkým losem pro všechna družstva. Hrajeme samá venkovní utkání s vedoucími týmy. Pokud se nám povede dovézt zvenku aspoň něco, bude již naše situace jasnější. Všechny naše celky mají na to hrát play off, ale základním cílem je všude udržet se,“ zhodnotil v globálu působení karvinských ligových týmů předseda basketbalu Roman Hamrus.