Volleyball Kladno – Slavia Havířov 3:2 (-23, -23, 22, 21, 10)

První dva sety předváděly oba týmy řadu nevynucených chyb. Hosté byli sice lepší, ale situaci si zbytečně komplikovali. Přesto dokázali v koncovkách zabrat a rychle vedli 2:0 na sety.

Když si ve třetí sadě Havířovští vypracovali několikabodový náskok, vypadalo to na jejich hladké vítězství. Jenže najednou přestali slávisté hrát a domácí náskok rychle smazali. Když hosté nadále často chybovali, Kladno toho využilo a snížilo.

Ve čtvrtém dějství pokračovala vyrovnaná bitva. Jelikož zvládli koncovku tentokrát lépe domácí, dospěl zápas k rozhodujícímu tie breaku. Havířovu v něm nepomohla ani střídání, nedokázal zastavit obrat, takže odjel domů po pětisetové bitvě s jediným bodem. Po slibně rozjetém začátku to bylo určitě zklamání.

„Domácí hráli celý zápas stejně. Naštěstí jsme zvládli dvě koncovky. Za stavu 2:0 jsme polevili, a to stačilo na to, aby se misky vah přiklonily na stranu Kladna. Teď je důležité vyhrát doma. Věříme, že s podporou diváků konečně překonáme domácí nezdary a společně si konec roku osladíme vítězstvím,“ řekl manažer Jakub Zvolánek.

Rozhodčí: Rychlík, Němeček, diváci: 150.

Havířov: Kramar, Kolář, Široký, Duda, Katona, Srkal – Dohnal, střídali: Neusser, Jakubíček. Trenér: J. Tomáš.

Další zápas hraje Havířov doma ve středu 29. prosince od 18 hodin s Odolena Vodou.