Slavia Havířov – Aero Odolena Voda 2:3 (-22, 14, -29, 14, -9)

V prvním setu se oba týmy přetahovaly o vedení. Domácí dokázali promarnit slibný náskok a pak nezvládli koncovku, takže se hosté ujali vedení.
Ve druhém setu zcela opanovali palubovku Havířovští a jednoznačně svého soupeře přehráli, takže rychle srovnali stav na 1:1.

Jenže k trvalé změně rozložení sil na hřišti to nevedlo. Hráči Odolena Vody opět zvedli hlavu a slávisté měli rázem plno práce. Sada dospěla k dramatické koncovce. Domácí měli šest setbolů, ale ani jeden nevyužili, když několikrát neuspěli jen díky zbytečným chybám. Za to je hosté potrestali a ujali se vedení 1:2.

Následující set se opět stal snadnou kořistí Slavie, které povolila protivníkovi uhrát znovu jen čtrnáct bodů.

Diváci v hale si mysleli, že si slávisté herní pohodu přenesou i do tie breaku, ale to se krutě zmýlili. Nadšeně bojující hosté se chopili šance a bez větších problémů dokonali překvapení.

Volejbalisté Havířova tak potvrdili, že se jim v této sezoně doma moc nedaří. Lepší zápasy hrávají na palubovkách svých soupeřů.

Výstižně komentoval zápas domácí kapitán Tomáš Široký. „Hosté nás přehráli ve dvou koncovkách a v pátém setu měli větší vůli po vítězství,“ řekl. „Dnes jsme byli svědky vyrovnaného utkání. V důležitých fázích utkání byl soupeř lepší v obraně,“ doplnil jej trenér Havířova Jaroslav Tomáš.

Rozhodčí: Grabovský, Vojtíšek, diváci: 250.

Havířov: Kramár, Kolář, Široký, Duda, Katona, Kotas – Dohnal, střídali: Jakubíček, Neusser. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Příbrami.