Vavex Příbram – Slavia Havířov 3:1 (-23, 20, 21, 15)

Havířovští chtěli v souboji sousedů v tabulce konečně přerušit černou sérii čtyř porážek a nastoupili v základní sestavě i s rozehrávačem Jakubíčkem. V prvním setu se jim dařilo své plány realizovat, když zvládli lépe koncovku a ujali se vedení. „Domácí dlouho vedli. Za stavu 17:13 se zdálo, že je rozhodnuto, ale my jsme zabrali, dokázali srovnat a set jsme díky lepší koncovce získali,“ řekl předseda volejbalového oddílu Slavie Havířov František Horváth.


Ve druhé sadě se domácí očividně zlepšili v obraně a také přitvrdili v útoku. Opět si vytvořili slibný náskok, který se jim ovšem podařilo udržet. Tím srovnali na 1:1.


Podobná byla i třetí sada. Slávisté bojovali o dobrý výsledek, jenže Příbramští pokračovali ve zlepšeném výkonu a ujali se vedení. „Do poloviny setů jsme hráli vyrovnanou partii, ale pak jsme ztratili pár výměn a náskok už nedokázali stáhnout,“ uvedl Horváth.


To havířovský tým definitivně zlomilo a čtvrtý set už byl jednoznačnou záležitostí domácích. Ti zcela ovládli palubovku a dovolili uhrát soupeři jen patnáct bodů.


„Z naší strany to byl zbytečně zkomplikovaný zápas koncovkou prvního setu. Lepší obrana, hra v poli a důraz na útoku nám vynesly vítězství,“ konstatoval po zápase příbramský trenér Jan Svoboda.


Havířovští volejbalisté tak zaznamenali pátou porážku v řadě a propadli se v tabulce na sedmé místo. Jejich soupeř je předstihl a navíc se po překvapivém vítězství s Českými Budějovicemi na Havířovské bodově dotáhlo i momentálně osmé Ústí nad Labem.


„Teď jsme v menší krizi, ale je to jen v hlavách hráčů, protože jsme se už několikrát přesvědčili, že můžeme hrát i proti absolutní špičce. V Příbrami se sice těžko vyhrává, ale uspět se tady dá. Hráči jen musejí jít na hřiště s tím, že chtějí vyhrát a nepřipouštět si nic jiného. Snad to co nejdříve zlomíme, i když teď máme těžký los. Nejdříve přivítáme Liberec a pak hrajeme dvakrát v Ostravě,“ dodal Horváth.


Rozhodčí: Večeřa, Nosek, diváci: 612.

Havířov: Jakubíček, Kolář, Kotas, Kramář, Katona, Široký – Dohnal. Střídali: Duda, Neusser. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Libercem.