Premium Stonava – Adria Nový Bor 3:0 (1:0)

Hosté přijeli na turnaj do Stonavy pouze se čtyřmi hráči do pole a tomu přizpůsobili taktiku. Bránili s velmi zataženou obranou a snažili se šetřit silami. Úvod nenasvědčoval tomu, jaké trápení Premium čeká. Ve 4. minutě se totiž prosadil Bahna a dostal své barvy do vedení.

Pak už ale Novoborští vystavěli před svou brankou neprostupný val, přes který se domácí nedokázali prosadit. V 8. minutě mohl dokonce Caizl vyrovnat, ale jeho pokus do poloprázdné branky zablokoval na poslední chvíli Dorozlo.

Premium se nedokázalo přes urputnou obranu hostí prosadit a jedinou brankovou příležitostí v prvním poločase tak byla už jen nebezpečná střela Dorozla, kterou brankář Moučka se štěstím vyrazil na roh.

Ve druhé části trápení Premia pokračovalo, ale přece jen se domácí již začali více prosazovat a dostávat do šancí. Ve 28. minutě zachránila Adrii po ráně Dorozla tyč. Ve 32. minutě po delším čase opět zahrozili hosté, brankář Kloda však svůj tým podržel.

S blížícím se závěrem tlak Premia sílil, ale na domácích byla vidět i nervozita z nejistého těsného vedení. Ve 34. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Kilnar, ale Moučka jeho střelu fantastickým reflexním zákrokem vyrazil. O tři minuty později se před hostujícího brankáře probil Súkeník, ale ani on nedokázal tváří v tvář výborného Moučku překonat.

Ve 39. minutě předvedl hostující brankář další fantastický zákrok proti střele Bahny, ale po následném rohu se Bahna přece jen prosadil a vstřelil uklidňující druhou branku domácích. V poslední minutě pak nejlepší hráč hostí Caizl trefil hlavou břevno a vzápětí přidal třetí branku Premia Stachel.

Branky: 4. a 39. Bahna, 40. Stachel.

Stonava: Kloda – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Voldán – Hnilo, Bahna, Súkeník, Bury – Judita, Stachel.

Premium Stonava – Sico Jilemnice 7:1 (2:1)

Druhé utkání už domácím střelecky vyšlo. Nejprve zazdili hosté velkou příležitost, když Vašek zcela osamocen před gólmanem Klodou neuspěl a pak se šance přemístily před jilemnickou svatyni, ale Dorozlo ani Hnilo se také netrefili.

Skóre se měnilo až v 17. minutě, kdy se do brejku dostali Kilnar s Dorozlem a druhý jmenovaný střelou z levého křídla dostal Premium do vedení. Vedení Stonavy trvalo necelou minutu. To se totiž téměř z půlky hřiště rozhodl vystřelit Paulů a brankář Kloda, kterému zrovna v ten moment klubko hráčů zakrylo výhled, nestačil reagovat – 1:1.

„Nakonec jsme dali povzbuzující gól do šatny, což mělo za následek náš výborný vstup do druhé půle,“ poznamenal vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek. Během deseti minut vsítili borci Premia pět gólů a rozhodli o osudu utkání.

Do střelecké listiny se zapsalo postupně šest různých hráčů včetně mladíka Judity. „Naší snahou teď bude vydobýt si co nejlepší pozici pro play off a trochu stáhnout náskok Pražanů, aby se necítili tak suverénně,“ usmíval se po skončení druhého duelu Jiří Havlásek.

Branky: 20. a 30. Hnilo, 17. Dorozlo, 22. Neuman, 24. Bahna, 26. Kilnar, 28. Judita – 18. Paulů.

Stonava: Kloda – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Stachel – Hnilo, Bahna, Súkeník, Judita – Bury, Voldán. Trenér: Jaroslav Goj.

Další výsledky: Sádek – Vamberk 3:1, Praha – Větřní 4:1, Zlín – Jilemnice 4:1, Klatovy – Prachatice 4:5, Polička – Běloves 3:1, Zlín – Nový Bor 2:0, Praha – Prachatice 4:3, Polička – Vamberk 3:1, Sádek – Běloves 1:0, Klatovy – Větřní 3:6.