Stonava na jihu Čech naplno bodovala

Stonava – Sáloví fotbalisté stonavského Premia si v dalším turnaji nejvyšší soutěže, jenž proběhl v Třeboni, připsali plný bodový zisk a přiblížili se prvnímu místu v tabulce, které stále okupuje Praha.

22.1.2011

Sálovkáři Premia plně bodovali.Foto: Ivo Dudek

Strabag Prachatice – Premium Stonava 0:1 (0:0)

Úvod utkání patřil domácím, ale šance, které si vypracovali, zůstaly nevyužity. Od 6. minuty se začali prosazovat i hosté, střely Hnila a Dorozla však domácí brankář vyrazil. V 11. minutě si Prachatice vypracovaly další brankovou příležitost, ale brankář Hekera nebezpečnou střelu vyrazil. V 17. minutě se zase vyznamenal gólman Prachatic a vytěsnil mimo své tyče ránu Dorozla. Když se těsně před přestávkou neprosadila ani dvojice Kilnar – Goj, skončil první poločas bez branek.

Druhý poločas začal tlakem Premia. Brzy postupoval sám na domácí bránu Hnilo, ale šanci neproměnil. Poté běžel vstříc gólu i Cieslar, ale jeho pokus branku těsně minul. Ke slovu se tak dostali domácí, jenže skvělý zákrok Hekery jim zabránil skórovat.

Bezgólový stav vymazal ze světelné tabule až Lalák, který po hezké přihrávce Judity nezaváhal – 0:1. Domácí mohli ještě srovnat. V 39. minutě vystihli stonavskou rozehrávku, ale výborného brankáře Hekeru se jim překonat nepodařilo.

Branka: 37. Lalák.

Stonava: Hekera – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Goj – Hnilo, Cieslar, Judita, Lalák.

Bombarďáci Větřní – Premium Stonava 2:3 (1:1)

Předposlední celek tabulky měl raketový vstup do utkání. Hned v první minutě prošel obranou hostí jako nůž máslem Peťule a střelou mezi nohama brankáře Hekery dostal Větřní do vedení – 1:0. Premiu se podařilo vyrovnat v 8. minutě, kdy po hezké kombinaci a přímém kopu skóroval střelou do protipohybu gólmana Neuman – 1:1.

Třináctá minuta neznamenala pro hosty smůlu, nýbrž naopak štěstí, neboť dorážka jednoho z domácích borců se zastavila na tyči Hekerovy svatyně.

Druhý poločas začal brankovou příležitostí Větřní, ale Hekera střelu Weinharda lapil. Pak našel na druhé straně hřiště výtečně hrající Lalák volného Stachela a ten dostal Premium poprvé do vedení – 1:2. Z něj se Stonavští radovali jen pár vteřin, protože ještě v téže minutě brankář Hekera střelu domácích vyrazil pouze před sebe a Weinhard se už podruhé nemýlil – 2:2.

Vedení na stranu Premia znovu strhnul na sklonku třetí desetiminutovky Dorozlo, který zakončil hezkou kombinaci hostí nekompromisní střelou pod břevno. Domácí se pak snažili vyrovnat, například v 34. minutě běžel po hrubce obrany Ginzel sám na Hekeru a minul, ale cenné tři body už Premium nepustilo.

Branky: 1. Peťule, 23. Weinhard – 9. Neuman, 23. Stachel, 30. Dorozlo.

Stonava: Hekera – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Goj – Hnilo, Cieslar, Stachel, Lalák.

Další výsledky: Jilemnice – Sádek 3:1, Praha – Vamberk 1:2, Větřní – Zlín 4:1, Klatovy – Běloves 4:1, Nový Bor – Polička 2:9, Prachatice – Zlín 3:5, Praha – Běloves 1:0, Jilemnice – Polička 3:3, Nový Bor – Sádek 1:3, Klatovy – Vamberk 3:1.

22.1.2011
Z návštěvy fotbalu v Horních Bludovicích.
27

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Dopravní nehoda. Ilustrační foto.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.