Premium Stonava – Chemcomex Praha 2:2 (1:0)

Úvod utkání patřil Pražanům, kteří se rychle dostali do dvou velkých příležitostí. Šafránkovy úniky však brankář Hekera dokázal zlikvidovat.

Premium se postupně vymanilo z tlaku a vyrovnalo hru. V 9. minutě poprvé ohrozili hostující branku Goj s Hnilem, ale Hnilova střela minula cíl.

Minutu poté se zase vyznamenal brankář Hekera, když zlikvidoval další šanci hostí. Pak se po akci Laláka ocitl před prázdnou brankou Voldán, ale byl náhlou příležitostí tak překvapen, že ani nezpracoval přihrávku.

První branky se diváci dočkali ve 13. minutě, když se Goj zbavil obránce, postupoval sám na hostujícího brankáře, přihrál do strany nabíhajícímu Dorozlovi a ten střelou do prázdné branky otevřel skóre. V posledních dvou minutách první půle mohli vedení Stonavy zvýšit Hnilo a za chvíli i Lalák s Cieslarem, ale hostující brankář Krajč hosty vždy podržel.

„Chtěli jsme Pražany rozhodně porazit, abychom ještě měli reálnou šanci pomýšlet na prvenství v tabulce. Toužili jsme soupeři vrátit porážku z první části soutěže, a měli jsme k tomu dobře nakročeno. Kluci hráli aktivně, s velkým odhodláním,“ poznamenal vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.


Stonavě se ve 22. minutě povedla nádherná kombinace Goje s Dorozlem, jehož centr z levého křídla usměrnil do sítě patičkou Stachel – 2:0. Premium poté zatáhlo obranu a vyčkávalo na brejky. Ve 27. minutě se jeden urodil, domácí šli tři na jednoho obránce, ale Neumanovu střelu Krajč stačil vyrazit.


Hosté se dlouho nedokázali přes pozornou obranu Premia prosadit a vůbec se nedostávali do šancí. Pět minut před koncem přišel sporný okamžik, kdy jeden z hostujících hráčů dorážel na rozehrávajícího brankáře Hekeru, který mu udělal kličku, ale hostující hráč ho stáhl rukou za dres k zemi a poté Ohnsorg střelou do prázdné branky vstřelil korigující gól na 2:1.

Rozhodčí k údivu stonavských hráčů faul přehlédli, hru nepřerušili a branku uznali, což mělo za následek obrovské protesty hráčů Premia. Po nich inkasovala rozladěná sestava Stonavy i vyrovnávající gól a nakonec měla štěstí, že Pražané nedokonali obrat, když v posledních vteřinách zakročil proti Fichtnerovi jistý Hekera. „Tři body nám propluly mezi prsty,“ komentoval ztrátu bodů Jiří Havlásek.

Branky: 13. Dorozlo, 22. Stachel – 35. Ohnsorg, 37. Šafránek.

Stonava: Hekera – Neuman, Dorozlo, Stachel, Goj – Hnilo, Cieslar, Voldán, Lalák – Sikora.

Premium Stonava – Trivel Klatovy 8:0 (3:0)

Jistotu druhého místa v tabulce získali Stonavští po kanonádě do sítě Klatov. „I těm jsme měli co vracet, vedle Chemcomexu nás porazily už jedině Klatovy,“ podotkl vedoucí mužstva Havlásek.

Po aktivitě Klatov, která trvala sedm minut, se hráči Premia probrali a zasypali hostující svatyni sprškou střel, z nichž se tři ujaly a dvě rozezvučely tyč. Tlak Premia gradoval v závěru poločasu, kdy v 15., 16. a 20. minutě skórovalo.

Ve druhém poločase už stonavský tým na hřišti jasně dominoval a předváděl zajímavé kombinace, které dokázal i brankově zakončit. Skóre tak do 32. minuty narostlo na 7:0. „Pak už jsme polevili a nabídli hostům pár šancí ke korekci, které ale nevyužili,“ podotkl Havlásek. Naopak ještě v poslední vteřině upravil Cieslar skóre na konečných 8:0.

Branky: 16. a 20. Dorozlo, 15. a 32. Goj, 28. a 40. Cieslar, 24. Stachel, 30. Voldán.

Stonava: Hekera – Neuman, Dorozlo, Sikora, Goj – Hnilo, Cieslar, Voldán, Lalák – Stachel.

Další výsledky: Prachatice – Sádek 3:1, Vamberk – Nový Bor 9:3, Větřní – Polička 4:4, Zlín – Klatovy 5:5, Běloves – Jilemnice 2:2, Prachatice – Polička 4:1, Zlín – Praha 1:5, Vamberk – Jilemnice 7:2, Větřní – Sádek 5:2, Běloves – Nový Bor 7:4.