Torpedo Havířov – Štíři České Budějovice 12:2 (3:0, 3:0, 6:2)

Domácí hráči oslavili návrat svého lídra Pavla Kožušníka do sestavy a pak po celé utkání potvrzovali roli favorita. Tempo hry diktovali od začátku do konce a solidně si zastříleli. Už první třetina naznačila, že Havířov body pustit nehodlá. V 11. minutě otevřel Jurčík střelou ze vzduchu skóre a brzy jej napodobili právě Kožušník s Bezděčíkem.

Druhá třetina skončila navlas stejným výsledkem, domácí borci předváděli zdařilé kombinace a převyšovali hosty v rychlosti.

V poslední třetině spustili Havířované další kanonádu, Jihočeši se prosadili až za stavu 7:0. Po povinném vítězství si Torpedo řádně vylepšilo skóre.

Branky a nahrávky Havířova: 11. Jurčík (Večeřa), 13. P. Kožušník (Bajgar), 17. Bezděčík, 27. Bajgar (P. Kožušník), 31. Večeřa (Frydrýšek), 37. Kezua, 41. Jurčík (Večeřa), 45. Čelechovský (Bezděčík), 45. Vydra (Bajgar), 54. P. Kožušník (Bajgar), 57. Vydra (P. Kožušník), 58. Jurčík. Rozhodčí: Kotala, Hála, vyloučení: 2:2, využití: 1:1, diváci: 117.

Torpedo Havířov – Spartak Pelhřimov 12:2 (4:0, 5:1, 3:1)

Domácí pokračovali ve střeleckých hodech i v druhém duelu. Havířov byl znovu jasným favoritem a podobně jako s Budějovicemi to potvrdil. Po zisku dalších tří bodů získalo Torpedo na čele tabulky už pět bodů náskoku na třetí Počenice.

„Je příjemné, že držíme krok s Paskovem a naší snahou ve zbývajících utkáních určitě bude obsadit první pozici po základní části, abychom měli výhodu domácího prostředí až do konce,“ konstatoval po vítězných zápasech hlavní trenér Torpeda Ivo Jochman. „Nezáleží však už jen na nás, pokud Paskov všechna utkání také vyhraje, budeme druzí,“ připomněl Jochman horší vzájemné zápasy i aktuálně horší skóre.

Velký přínos spatřuje kouč Torpeda v příchodu Pavla Kožušníka. „To je osobnost, která může týmu výrazně pomoci. Jen v posledních dvou zápasech zařídil devět gólů,“ připomněl Kožušníkovu bilanci.

Vekou novinkou před play off, které si zahraje první osmička, je aktuální zpráva, že dle švédského modelu si nejlepší tři týmy budou sami moci zvolit soupeře pro čtvrtfinále. „Zrovna dneska (v úterý – pozn. aut.) jsem se to doslechl,“ potvrdil Jochman.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, volili by Havířované soupeře, proti kterému se jim v sezoně dařilo. „Hrozí nám třeba Litvínov, kterého bychom si rozhodně nevzali,“ usmívá se Ivo Jochman.

Branky a nahrávky Havířova: 10. Beneš (Večeřa), 13. M. Kožušník (P. Kožušník), 16. Bajgar (M. Kožušník), 16. Večeřa (Frydrýšek), 24. M. Kožušník (Bajgar), 32. Frydrýšek (Jurčík), 34. Záhumenský (Bezděčík), 35. Bajgar (P. Kožušník), 36. Kowal (M. Kožušník), 48. P. Kožušník (Jurčík), 50. Bajgar (P. Kožušník), 60. P. Kožušník (Vydra). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka, vyloučení: 1:2, využití: 2:0, diváci: 121.

Další zápasy hraje Havířov v sobotu a neděli 4. a 5. února vždy od 15 hodin s Vinohrady a Havlíčkovým Brodem.