BC Orlová – Proton Zlín 67:48 (29:26)

Poslední tým tabulky živil v Orlové naději na slušný výsledek pouze poločas, a to ještě díky tomu, že domácí basketbalistky tápaly v útočné fázi.

„Soupeř měl ve svém středu spíš robustní hráčky, jeho síla byla pod košem. Vinou špatné střelby jsme se od něj nemohly odpoutat na nějaký větší bodový rozdíl,“ objasňoval trenér Orlovanek Radek Wlach.

Proto také o přestávce kladl svým hráčkám na srdce, aby se snažily v hojné míře uplatňovat rychlé protiútoky. Domácí košíkářky poslechly a ihned se to začalo promítat do skóre. Své body přidala i střelkyně Šimková. „Je dobře, že se Soňa prosazuje. Byla dlouho zraněná, její body ze střední a větší vzdálenosti nám citelně chyběly,“ připomněl Wlach absenci zkušené hráčky týmu.

Právě díky úspěšně zvládnutým kontrům začalo skóre utěšeně narůstat ve prospěch Orlové. Třetí čtvrtku vyhrála 21:6 a bylo rozhodnuto.

„Holky už pak soupeře přehrávaly, i díky tomu, že skvěle bránily. Zbytek zápasu jsme již dohráli v poklidu,“ informoval Wlach.

Rozhodčí: Staňa, Dvorský, šestky: 10/9:24/8, trojky: 2:4, fauly: 16:15.

Orlová: Šimková 18, Barnetová 11, Plášková 6, Z. Kubalová 16, Salavová 6, Folwarczná 8, Theimerová 2, Veselá.

BC Orlová – BK Příbor 89:63 (48:25)

Příbor, to byl zcela jiný soupeř než Zlín. Disponoval výškově menším družstvem, ale naopak běhavým a rychlým. „Jelikož jsme měli výškovou převahu, taktika byla úplně jiná než na Zlín. Balony měly směřovat na naše dlouhánky pod koš, ale Příbor to samozřejmě čekal a svědomitě si hleděl především Barnetové,“ přiblížil průběh první části orlovský kouč.

Naštěstí domácí celek se mohl opřít o střelbu Z. Kubalové. Ta dala v první čtvrtině deset bodů a výrazně napomohla Orlové k vedení 17:6. Za tohoto stavu musel Příbor chtě nechtě pozměnit bránění, vysunul se a to byla voda na orlovský mlýn.

„Tím se uvolnily pozice pro další hráčky, které náš náskok nadále navyšovaly. Musím zmínit, že se holkám dařila střelba, všechny se střelecky chytily,“ pochvaloval si Wlach.

Rozhodčí: Dvorský, Staňa, šestky: 22/16:14/9, trojky: 3:2, fauly: 13:21.

Orlová: Šimková 14, Barnetová 27, Plášková 6, Z. Kubalová 22, Salavová 5, Folwarczná 2, Theimerová 6, Veselá 7. Trenér: Radek Wlach.