Sokol Karviná – SKB Brno Černovice 66:76 (34:37)

Vedoucí tým ligy přijel do Karviné v plné síle. Byl rychlejší a proto vyhrál zaslouženě. Sokolu citelně chyběl na rozehrávce zraněný Jiří Vavruša.

Brňané si po první čtvrtině vypracovali mírný náskok, který však domácí stáhli. Ve 27. minutě byl stav 48:50, čtyři minuty před koncem 56:60. Pak domácí několikrát zoufale vystřelili, jenže nepřesně a po faulech hosté v poklidu proměňovali trestné hody.

Karviná: Oswald 24, Horváth 13, Sodomka 9, Zlámal 7, Kadlec 6, Bisaha 3, Mosler 2, Gremlica 2, Šeda, Sitek, Mairinger, V. Salamon.

Sokol Karviná – Sokol Šlapanice 59:66 (33:29)

Zatímco předchozí porážka Karvinských byla zasloužená, ta od Šlapanic byla pravým opakem. Především mladý ostravský rozhodčí byl asi na jiném zápase, neboť stejné kontakty na obou stranách či kroky a vteřiny posuzoval úplně odlišně.

Šlapanice přijely dobře připraveny, ale prohrávaly 30:20. Zbytek skóre dorovnávaly ze šestek, při poměru faulů pro ně nebyl problém srovnat stav už do poločasu.

Ve druhé části se začala projevovat výšková převaha hostů. Po trojce Oswalda to bylo ještě 56:60, ale Brňané si náskok zkušeně hlídali. „Náš presink či spíše pokus o něj byl neúčinný,“ připustil trenér Roman Hamrus.

Nelze si nevšimnout, že domácí hráči v poslední době často spoléhají na Oswalda, který je ale všemi soupeři velmi tvrdě bráněn, a sami toho moc nevymyslí. „Měli by se více zapojit,“ souhlasí Hamrus.

Dvěma porážkami od brněnských celků si Sokol zkomplikoval cestu do finálové skupiny a bude muset přivézt nějaké dvě cenné výhry zvenku.

Karviná: Oswald 15, Zlámal 11, Kadlec 10, Sodomka 9, Bisaha 8, Mosler 2, Sitek 2, Gremlica 2, Hadinec, Mairinger, V.Salamon, Šíma. Trenéři: R. Hamrus a P. Sodomka.