Po jedné výhře a jedné prohře se nakonec ukázalo, že jim k postupu chybělo uhrát jedinou sadu.

Jäkl Karviná – Slezan Opava 1:3 (-17, 21, –20, –22)

Vstup do prvního setu se Karvinským nevyvedl a po nedůrazné obraně a špatné mezihře jej prohrály. Druhý byl ze strany domácích mnohem lepší a soustředěnější. Přesnost přinášela ovoce a Jäkl sadu získal.

Koncentrace v další sadě však u domácích opět klesla a Slezan vedl 2:1. Ve čtvrtém dějství se Karviná zmobilizovala a sérií skvěle zahraných útoků a obětavou hrou v poli vedla 19:12. Vypadalo to, že se schyluje ke zkrácené hře, ale zdání klame.

„Jako by si hráčky myslely, že už je dohráno a dovolily soupeřkám po třech nepřesných přihrávkách opět vrátit se do hry. Najednou se vše obrátilo proti nám a nic se nedařilo. Nepomohlo ani přerušení hry a uklidnění hráček. Dostal nás strach z vítězství,“ rekapituloval trenér družstva René Kempný.

Jäkl Karviná – Slezan Opava 3:1 (17, –15, 20, 19)

Určitá naděje na postup do finálové skupiny tady pořád byla. Karviňanky tedy zahájily druhé utkání s velkým odhodláním a v první sadě soupeře přehrály. Opavanky se pak vzchopily a vrátily domácímu týmu stejnou mincí – 1:1. Ve třetí sadě se projevila nezměrná bojovnost domácího celku a jeho touha uspět nad posledním soupeřem, který ještě neporazil. A povedlo se.

„Holky byly v laufu a jejich výkon nabudil i naše fanoušky, takže zápas se dohrával v naprosté euforii. Radost z výhry byla veliká, škoda, že podobné výkony nepředvádělo družstvo stabilněji,“ posteskl si trenér Kempný při pohledu na tabulku.

Na druhou stranu si karvinské hráčky výhrou nad Opavou dokázaly, že jsou schopny a umí přehrát i nejsilnější soupeře na Moravě, takže jejich vyhlídky na obsazení prvních dvou příček v tabulce o udržení, které by měly být nyní novým cílem týmu, nejsou vůbec nereálné, spíš naopak.

Skupinu o záchranu zahájí karvinské hráčky tuto sobotu v Břeclavi. Dalšími soupeři jim bude Uherské Hradiště a Brňanky ze Šlapanic. Zápasy s Litovlí a Svitavami se jim do nové tabulky započítávají, tito soupeři už však mezi sebou nehrají.