Aero Oodolena Voda – Slavia Havířov 2:3 (-23, -21, 19, 20, -10)

Havířovští svádějí dramatický boj o účast ve vyřazovacích bojích. Do Odolena Vody přijeli s jasným cílem vyhrát. Po prvních dvou setech to vypadalo, že roli mírného favorita lehce splní, ale nakonec byli rádi, že získali dva body za výhru v pěti setech.

V první sadě si vypracovali nadějný náskok, ale domácí pomalu stav srovnávali a o osudu setu rozhodla až koncovka, ve které měli více štěstí slávisté. Ve druhém dějství si hosté opět vypracovali mírný náskok, ale tentokrát si ho dokázali udržet a rázem vedli 2:0.

Ve třetím setu Havířovští polevili a domácí se dostali snadno na koně. Přitlačili hlavně v útoku a nedali hostům šanci na úspěch. Ve čtvrtém setu pokračovalo Aero ve zlepšené hře a jelikož na to havířovští volejbalisté adekvátně nezareagovali, musel zápas rozhodnout až tie break.

V něm udělali domácí celou řadu chyb, čehož slávisté plně využili. Pátý set vyhráli 15:10 a získali cenné dva body. „Po dvou vyhraných setech jsme se uspokojili a domácí srovnali. V tie breaku jsme měli štěstí, domácí se porazili sami,“ konstatoval po zápase kapitán Slavie Havířov Tomáš Široký.

„Celé utkání bylo vyrovnané, my měli asi větší vůli po vítězství. Po vývoji zápasu jsem rád za dva body, i když musím přiznat, že jsme původně přijeli pro tři,“ dodal havířovský trenér Jaroslav Tomáš.

Jeho tým se však v tabulce o jednu pozici popadl, když se před ně dostal rozjetý tým ČZU Praha, který má navíc zápas s Kladnem k dobru. „Tabulka je neuvěřitelně vyrovnaná. My teď musíme porazit Ústí a budeme zpět ve hře. Rozhodovat se bude nejspíš až v úplném konci,“ míní logicky Tomáš.

Rozhodčí: Pejpal, Krsek, čas: 132 minut.

Havířov: Kotas, Kramar, Neusser, Široký, Duda, Katona – Dohnal. Střídali: Jakubíček, Srkal.Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Ústím n. L.