Slavia Havířov – SKV Ústí nad Labem 3:0 (17, 21, 20)

Havířovští nastoupili do zápasu proti svému oblíbenému soupeři s chutí. Rychle si vypracovali nadějný náskok, a ten bez větších problémů dokázali udržet až do konce prvního setu.

Ve druhé sadě už se hosté trochu zlepšili, ale slávisté byli nadále lepší a Severočechům nedali moc šancí na to, aby mohli pomýšlet na úspěch.

Nadvláda Havířovanů pokračovala i ve třetím setu. Hosté nenašli žádnou účinnou protizbraň, takže v pohodě hrající domácí opět neměli žádný problém s tím, aby dovedli set a tudíž i celý zápas k vítěznému konci.

Havířovští volejbalisté porazili Ústí nad Labem i ve třetím vzájemném utkání této sezony. Navíc se dostali po výhře na sedmé místo tabulky a notně posílili svoje šance na účast v play off.

„Od začátku utkání jsme byli lepší a vydrželi jsme v nasazení až do konce. Z naší strany to dnes byl určitě povedený zápas,“ radoval se kapitán havířovského týmu Tomáš Široký.

Spokojen mohl být tentokrát po dlouhé době i kouč Jaroslav Tomáš. Havířovští totiž v domácím prostředí nevyhráli šest zápasů v řadě. Většinou sbírali důležité body na palubovkách soupeřů.

„Konečně jsme doma zabrali a soustředěným výkonem všech hráčů vybojovali jednoznačné a zasloužené vítězství,“ mínil havířovský kouč.

Na druhé straně vládlo rozčarování. Oba týmy bojují společně s pražským celkem ČZU a Příbramí o to, komu zůstane v ruce Černý Petr a do vyřazovacích bojů se nepodívá.

„Zase nás Havířov jasně přehrál. Hráči si proti němu prostě nevěří. Domácí byli lepší ve všech herních činnostech,“ uznal trenér Ústí nad Labem Miroslav Malán.

„Opět jsme hráli zápas, ve kterém jsme potřebovali vyhrát, a to nám očividně nejde. Udělali jsme příliš mnoho chyb a neměli jsme činnost, o kterou bychom se mohli opřít,“ dodal své hodnocení i nahrávač Ústeckých Filip Habr.

Rozhodčí: Grabovský, Trumpeš, diváci: 350.

Havířov: Kramar, Kolář, Široký, Duda, Neusser, Kotas - Dohnal, střídal: Jakubíček.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Brně.