„Mužstvo U20 je po kadetech naším druhým ligovým týmem, který splnil cíl a ještě před koncem základní části se probojoval do play off. Budeme usilovat ještě o co nejlepší pozici, podobně jako kadeti. Naopak juniorku postihla velká zdravotní, ale i herní kalamita. O postupu se tak nejspíš rozhodne až za čtrnáct dní doma,“ informovala o posledních výsledcích mladých mužů a juniorů přední postava karvinského basketbalu Roman Hamrus.

„Ukazuje se, že soutěže jsou velmi náročné, protivníci silní, a to herně i manažersky, neboť také umějí kalkulovat a skvěle se připravit na domácí zápasy. Posílí se na maximum, o což se však snažíme i my, a pak je opravdu náročné u nich uspět. Výsledky našich týmů doma a venku jsou diametrálně rozdílné, ale tak už to chodí,“ rekapituloval Hamrus.

Sokol Karviná – BSK České Budějovice 91:76 (49:24)

Poločas vyhráli Karvinští o 25 bodů, takže poté si mohli dovolit prostřídat a zkoušet. V dresu hostí nastoupil Adamec, který odehrál již několik utkání v I. lize mužů za Liberec a dal Karviné 26 bodů. Byl ve svém týmu ale zoufale osamocen.

Karvinští hráli s chutí, čtyřikrát smečovali do koše, k sedmi trojkám přidali dvacet zisků, což je nadstandardní číslo. Ovšem jedenadvacet ztrát rovněž. „Zato se nám dařily doskoky,“ upozornil na 41 doskočených míčů jeden z trenérů týmu Petr Sodomka.

Karviná: Gremlica 16, Mosler 14, Kadlec 13, Bisaha 12, Vavruša 9, Sodomka 9, Sitek 8, Zlámal 6, Mairinger 4, V. Salamon.

Sokol Karviná – BC Benešov 85:65 (49:20)

Sokol čekalo klíčové utkání o postup do play off. Zvládl jej. Do zápasu vletěl jako uragán, skvělými kombinacemi a přihrávkami Benešov zcela rozebral, takže již v poločase vedl téměř shodným rozdílem jako nad outsiderem z Budějovic.

„Hráči plnili veškeré taktické pokyny, přidali nezměrnou bojovnost a také skvěle stříleli. Vynikající asistence předvedl Honza Zlámal, kterého jsme zkoušeli na rozehrávce. Po zranění se na palubovce objevil i Oswald a hrál velmi dobře, stejně jako Vavruša,“ ohlížel se za povedeným utkáním trenér Sodomka.

Pod košem příkladně bojovali Sodomka junior, Kadlec i Mosler, všichni sbírali doskoky a bloky, přidali body. Benešov nevěděl, co se vlastně děje, na střídání osobní a zónové obrany, prolínané zonpresem, nenašel odpověď a ze zlého snu procitl až v době, kdy domácí vedli o třicet bodů.

„Jedeme ještě do Brandýsa, kde nás čeká přímý boj o druhé místo v tabulce. Doma jsme tohoto soupeře porazili o osmnáct bodů, tak uvidíme,“ završil vydařený víkend Petr Sodomka.

Kromě Karviné mají jistý postup mezi elitu už jen první Černovice, o další dvě místa bude ještě boj.

Karviná: Sodomka 19, Kadlec 16, Zlámal 11, Vavruša 9, Oswald 9, Gremlica 8, Bisaha 5, Mosler 4, Sitek 2, V.Salamon 2, Mairinger. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.